Rekomendacje

Materiał na drewnianą podłogę

Anna Kazimierowicz
Anna Kazimierowicz

Deski trójwarstwowe mają zalety litego drewna, a są pozbawione jego wad. Przedstawiamy kilka propozycji materiałów na podłogę polecanych przez różnych producentów i wyjaśniamy, na co zwrócić uwagę, dokonując wyboru.

Deski trójwarstwowe to dobry sposób na atrakcyjną drewnianą podłogę. Wybór wykończenia jest tu ogromny, a producenci prześcigają się w wymyślaniu nowych efektów. Drewno jest selekcjonowane i poddawane licznym zabiegom dekoracyjnym. Co istotne, w odróżnieniu od podłogi zamawianej u parkieciarza, efekt można ocenić jeszcze przed zakupem materiału. Budowa warstwowa eliminuje zagrożenia wynikające z pracy drewna. Dzięki prostemu montażowi na zamki (zamiast klejenia) posadzkę można ułożyć nawet na słabszych podkładach podłogowych bez konieczności zatrudniania parkieciarzy. Ponieważ są cieńsze niż lite deski, wyroby warstwowe lepiej nadają się na ogrzewanie podłogowe.

Poprosiliśmy producentów o wybranie ze swojej oferty i zarekomendowanie Czytelnikom „Muratora” desek trójwarstwowych w dobrej cenie, które wystarczą na wiele lat. Ich zestawienie pokazuje, że producenci dokładają starań, aby skusić kupujących ciekawym wyglądem drewna.

Materiał na drewnianą podłogę

Drewniana podłoga to najbardziej popularny wybór wykończenia pokoju dziennego. Zawsze wygląda reprezentacyjnie. (Projekt domu: Nadobny – Murator C213)

rys. Katalog Murator Projekty Domów

W artykule znajdziesz:

  • zestawienie desek trójwarstwowych zarekomendowanych przez producentów
  • podpowiedzi, jakie wzory i kolory mamy do wyboru
  • wyjaśnienie, jak są zbudowane deski trójwarstwowe
  • wskazówki montażowe
zamkniety
Aby przeczytać cały artykuł, kup dostęp do Muratora ONLINE

Będziesz korzystać z całego Murator.pl, w tym archiwum, dodatków i wydań specjalnych

Wydanie: Murator 9/2017 Tekst Anna Kazimierowicz
warto przeczytać
tematy z okładki
Panele fotowoltaiczne - rodzaje i zasada działania
Panele PV przetwarzają promieniowanie słoneczne w energię elektryczną - tak zwaną zieloną, bo powstającą ze źródła odnawialnego. Można ją wykorzystać...
DOM ENERGOOSZCZĘDNY
Cegły ceramiczne na nietynkowane mury i nawierzchnie
Bogata kolorystyka i wielość formatów sprawiają, że cegła doskonale wpisuje się w każdą architekturę. Poznajmy rodzaje wyrobów i ich parametry,...
CEGLANA ŚCIANA