Brodzik posadzkowy

Radosław Kaflowski
Radosław Kaflowski

Woda lejąca się z prysznica wprost na posadzkę to coraz popularniejszy widok w nowoczesnej łazience. Jakie warunki muszą być spełnione, aby móc zastosować to rozwiązanie? Co jest najważniejsze podczas budowy?

Coraz częściej tradycyjną kabinę prysznicową zastępujemy posadzką z gresu i ścianami z glazury. Wybieramy to rozwiązanie zarówno ze względów estetycznych, jak i funkcjonalnych. Taki fragment posadzki łatwo jest utrzymać w czystości. Możemy też wtedy swobodnie decydować, gdzie zrobić natrysk, by jak najlepiej dopasować go do kształtu łazienki, i na przykład umieścić go we wnęce o nietypowych wymiarach. Łazienka z brodzikiem posadzkowym wydaje się większa i przestronniejsza niż ta z brodzikiem tradycyjnym. Jest dużym ułatwieniem dla osób niepełnosprawnych, dla których próg jest często barierą trudną do pokonania. Jednak zanim zaczniemy się cieszyć nowoczesną łazienką z płaskim brodzikiem, trzeba sprawdzić, czy są spełnione warunki pozwalające na jego budowę.

Warto jest zlecić wykonanie brodzika posadzkowego wykwalifikowanemu fachowcowi, gdyż tylko prawidłowy montaż umożliwi jego bezawaryjne użytkowanie.

Brodzik posadzkowy

Dzięki zastosowaniu takiej samej posadzki pod natryskiem i w pozostałej części łazienki pomieszczenie wydaje się większe

fot. VIEGA

W artykule znajdziesz:

  • informacje, jakie warunki muszą być spełnione, aby dało się zbudować brodzik posadzkowy
  • wskazówki, jak poprawnie zaizolować, a następnie wykończyć okolice odpływu
  • opis materiałów, które przydadzą się podczas prac
  • zdjęcia gotowych elementów, tak zwanych zestawów brodzikowych
zamkniety
Aby przeczytać cały artykuł, kup dostęp do Muratora ONLINE

Będziesz korzystać z całego Murator.pl, w tym archiwum, dodatków i wydań specjalnych

Wydanie: Murator 1/2015 Tekst Radosław Kaflowski, mistrz glazurnik, członek Polskiego Zrzeszenia Płytkarzy
warto przeczytać