Nasz projekt

Z myślą o wiośnie

Anna Skórkowska
Anna Skórkowska

Jeżeli wiosną chcesz się cieszyć feerią barw zakwitających tulipanów, musisz o to zadbać już teraz, bo nadeszła pora sadzenia roślin cebulowych.

Rośliny wieloletnie: iglaste (jałowce i sosny) oraz liściaste dobrze znoszące zimę (półzimozielone macierzanki, odmiany płomyka szydlastego, juki okrywające dość szczelnie podłoże to atrakcyjne i niekłopotliwe sąsiedztwo dla tarasu. Gleba na stoku nie ulega erozji pod wpływem słońca, wiatru i deszczu. Rabata przez cały rok nie traci urody, jednak ta jej niewątpliwa zaleta z czasem może stać się wadą, gdy od niemal niezmiennej kompozycji zaczyna wiać nudą. Coraz częściej tęsknimy za urozmaiceniem, a takie uczucia pojawiają się zwłaszcza po zimie, kiedy zmęczeni otaczającym nas szaroburym krajobrazem czekamy na kolorową wiosnę.

Rozwiązaniem efektownym, łatwym do wykonania, a następnie mało wymagającym w pielęgnacji – zatem przyjaznym nawet osobom rzadko oddającym się pracom ogrodniczym – jest posadzenie na skarpie tulipanów, których cebule zimują w gruncie i zakwitają wiosną. Można je umieścić tam, gdzie pomiędzy jałowcami, sosnami, jukami i płożącymi się pędami ...

Z myślą o wiośnie

Zimozielona rabata rozbłyśnie barwami, gdy w maju zakwitną piękne odmiany tulipanów

rys. Agnieszka i Marek Sterniccy

W artykule znajdziesz:

  • projekt rabaty złożonej z niskich roślin iglastych i kwitnących wiosną różnych odmian tulipanów
zamkniety
Aby przeczytać cały artykuł, kup dostęp do Muratora ONLINE

Będziesz korzystać z całego Murator.pl, w tym archiwum, dodatków i wydań specjalnych

Wydanie: Murator 10/2015 Tekst i projekt rabaty Anna Skórkowska
warto przeczytać
tematy z okładki
Optymalne ocieplenie
Czy warto ocieplić ściany grubszą warstwą izolacji niż przewidziana w projekcie domu? Sprawdzamy, czy w każdej sytuacji się to opłaca.
IZOLACJA TERMICZNA
Jak urządzić nieduży salon
Wprawdzie niewielki salon skazuje nas na pewne ograniczenia, ale może też mieć niepodważalne zalety. Przede wszystkim jest przytulny, a to...
ARANŻACJA SALONU