Nawierzchnie to stały element każdej posesji. Zwykle są one utwardzone kostkami brukowymi. Ich budowa nie jest trudna, trzeba jednak zwrócić uwagę na kilka zasad wykonania.
Dobrze zaprojektowane nawierzchnie zapewnią dogodną komunikację na działce i sprawią, że otoczenie domu będzie estetyczne. Muszą być wygodne, co oznacza, że podjazd powinien mieć co najmniej 3 m szerokości, a ogrodowa ścieżka nie mniej niż 0,8 m. To, czy będą trwałe, zależy nie tylko od materiału, którym zostały wybrukowane, ale przede wszystkim od właściwego wykonania warstw leżących pod spodem.

Przed zbudowaniem nawierzchni trzeba ułożyć instalację elektryczną do furtki (domofon, oświetlenie wejścia) i bramy automatycznej. Zawczasu należy również pomyśleć o oświetleniu ogrodu, a także założeniu automatycznego nawadniania. W przeciwnym razie może się okazać, że w niektórych miejscach konieczne będzie rozebranie nawierzchni i po zrobieniu instalacji ponownie jej ułożenie
fot. Wiktor GregW artykule znajdziesz:
- rady, jak krok po kroku zbudować nawierzchnię w ogrodzie (wraz z rysunkami technicznymi i zdjęciami pokazuącymi etapy budowy)
- informacje o materiałach, z których można je wykonać: bruku klinkierowym, kostce betonowej, klinkierze brukowym

Będziesz korzystać z całego miesiecznik.murator.pl, w tym archiwum, dodatków i wydań specjalnych