Urządzenia do małej łazienki

Monika Ochnik
Monika Ochnik

Większość z nas ma małą łazienkę – jest często spotykana w bloku, gdzie każdy metr jest na wagę złota, ale również wielu właścicieli domów planuje nieco mniejszą łazienkę dla gości zlokalizowaną na parterze. Urządzenie jej nie jest łatwe – trzeba szukać urządzeń kompaktowych i takich o nieco mniejszych rozmiarach niż standardowe, a także specjalnych rozwiązań do małych łazienek. W ofercie niektórych producentów znajdziemy serie ceramiki o zmniejszonych rozmiarach, dzięki czemu zajmuje ona mniej miejsca. Są wśród nich umywalki o nietypowych kształtach i wymiarach pozwalające wygodnie umyć ręce na małej powierzchni. Przydatne są też baterie umywalkowe z dodatkowymi funkcjami, a także specjalne meble do małych łazienek.

Miniumywalka. Prostokątna umywalka o szerokości 40 cm. Jej krótszy bok ma zaledwie 22 cm, z boku jest półka z otworem na baterię usytuowanym pośrodku. Jej misa jest dosyć głęboka (ma około 14 cm), dzięki czemu można umyć w niej ręce, nie rozchlapując wody dookoła. Jest zintegrowana z niewielką szafeczką na przybory toaletowe.
Cersanit, seria Como, cena: 200 zł

fot. CERSANIT

W artykule znajdziesz:

  • przegląd umywalek o nietypowych kształtach i wymiarach
  • baterie, które sprawdzą się w małej łazience
  • inne przemyślane rozwiązania do niewielkich przestrzeni
zamkniety
Aby przeczytać cały artykuł, kup dostęp do Muratora ONLINE

Będziesz korzystać z całego Murator.pl, w tym archiwum, dodatków i wydań specjalnych

Wydanie: Nowości do łazienki Tekst Monika Ochnik
warto przeczytać
tematy z okładki
Optymalne ocieplenie
Czy warto ocieplić ściany grubszą warstwą izolacji niż przewidziana w projekcie domu? Sprawdzamy, czy w każdej sytuacji się to opłaca.
IZOLACJA TERMICZNA
Jak urządzić nieduży salon
Wprawdzie niewielki salon skazuje nas na pewne ograniczenia, ale może też mieć niepodważalne zalety. Przede wszystkim jest przytulny, a to...
ARANŻACJA SALONU