Współcześnie salon, miejsce, w którym odpoczywamy i przyjmujemy gości, jest przeważnie częścią otwartej strefy dziennej. Pokazujemy, jak harmonijnie pogodzić różne funkcje w jednym wnętrzu, nie rezygnując z komfortu.
Urządzenie salonu to z pozoru prosty temat. Kanapa, wygodne fotele, elegancki dywan, stolik kawowy, kominek. W rzeczywistości taki schemat jest realizowany sporadycznie. Wszystko zależy od architektury wnętrza, modelu życia mieszkańców i ich budżetu. Inaczej urządzamy salon w rezydencji lub domu jednorodzinnym, a inaczej w apartamencie albo mieszkaniu.
W rezydencjach salon najczęściej funkcjonuje jako osobne pomieszczenie. Jego walorami mogą być atrakcyjne osie widokowe lub niestandardowa wysokość (tak zwana pustka nad salonem w dwukondygnacyjnym wnętrzu), które podkreślają reprezentacyjny charakter pomieszczenia. Zaakcentowane są w nim zwykle ładny kominek i zestaw wypoczynkowy.
W mniejszych domach salon bywa częścią otwartej przestrzeni, która może łączyć wiele funkcji. Zachwycić w nim mogą nas wystudiowane osie widokowe, które są nieodłącznym atutem architektury.
W artykule znajdziesz:
- tajniki urządzenia komfortowego salonu zdradzone przez architekt wnętrz
- propozycje ciekawych aranżacji pokoju dziennego (wybór 14 inspirujących zdjęć)
- przykładowe projekty dużego i małego salonu (razem z informacją o odpowiednich odległościach między meblami i sprzętami)
- praktyczne informacje o urządzania dużych salonów z widokami na ogród, klimatycznego salonu z kominkiem, wygodnego salonu połączonego z jadalnią lub kuchnią i jadalnią, salonu z wyspą kuchenną, a także salonu ze schodami
Będziesz korzystać z całego miesiecznik.murator.pl, w tym archiwum, dodatków i wydań specjalnych