Projekt i jego wartość
Dostosowany do możliwości i potrzeb to pierwszy krok do komfortowego domu. Rozwiązania w nim zawarte będą wpływać nie tylko na wygodę przyszłych mieszkańców, lecz także na koszty realizacji i utrzymania budynku.
Dobry projekt nie tylko spełnia oczekiwania w dziedzinie funkcjonalności i estetyki. Powinien także być dostosowany do możliwości inwestora i zawierać rozwiązania techniczne ułatwiające realizację i użytkowanie budynku. Warto zatem poświęcić trochę czasu na znalezienie odpowiedniego projektanta bądź wybór projektu gotowego, który spełni nasze oczekiwania. Najrozsądniej zacząć od uzyskania z urzędu gminy decyzji o warunkach zabudowy i zagospodarowania terenu bądź wypisu z planu miejscowego. Informacje, jakie zdobędziemy, mogą okazać się ważną wskazówką. Jeśli nie wiemy, jaki projekt wybrać, możemy skorzystać z pomocy doradcy, projektanta lub inwestora zastępczego, któremu powierzymy budowę naszego domu. Dziś wiele firm zajmujących się budownictwem indywidualnym oferuje pomoc w tej dziedzinie.
W artykule znajdziesz:
- informacje, co powinno się znaleźć w projekcie
- wskazanie, jaki jest koszt projektu
- podpowiedzi, co świadczy o tym, że projekt jest dobry
- szczegółowe wyjaśnienie, co to jest adaptacja projektu, co powinna zawierać, kto powinien ją wykonać, jakie dokumenty przygotować do adaptacji
- zalety i wady projektów gotowych i indywidualnych
- przykłady projektów domów, w których będzie się wygodnie mieszkało
Będziesz korzystać z całego miesiecznik.murator.pl, w tym archiwum, dodatków i wydań specjalnych
Wydanie: Murator 4/2011