Koszty zamontowania nowej bramy do garażu

Zuzanna Podwysocka
Zuzanna Podwysocka

Ile zapłacimy za zamontowanie bramy segmentowej? Wycenę w dwóch wariantach – ekonomicznym oraz komfortowym – przygotowała firma Hörmann.

Założono, że garaż jest już wyremontowany i otwór przygotowany do montażu. Ponieważ ma on wielkość 235 x 215 cm, na wymianę zaproponowano bramę segmentową o standardowych wymiarach 237,5 x 212,5 cm ze sprężynami naciągowymi po bokach (prowadzenie Z) do zamocowania od wewnętrznej strony otworu. Obie zaproponowane bramy wyposażono w napęd elektryczny. W obu wariantach wyceniono bramę w kolorze antracytowym. W wycenie uwzględniono też montaż. Czym się różnią te propozycje?

Brama w wariancie komfortowym ma lepsze parametry termoizolacyjne. Zaproponowano tam też droższy napęd, który działa w bezpiecznym, nowoczesnym systemie sterowania radiowego BiSecur. Gwarantuje on maksymalne zabezpieczenie wysyłanego sygnału przed skopiowaniem przez niepowołane osoby. Napęd pozwala też unieść skrzydło na mniejszą wysokość, na przykład po to, aby garaż przewietrzyć. Izolacyjność cieplna bramy wycenionej w wariancie komfortowym może być jeszcze lepsza, jeśli oddzielimy ościeżnicę od murowanej ...

W artykule znajdziesz:

  • wycenę wstawienia nowej bramy garażowej w dwóch wariantach: w pakiecie ekonomicznym oraz w wersji luksusowej.
zamkniety
Aby przeczytać cały artykuł, kup dostęp do Muratora ONLINE

Będziesz korzystać z całego Murator.pl, w tym archiwum, dodatków i wydań specjalnych

Wydanie: Murator 7/2015 Tekst Zuzanna Podwysocka
Zdjęcia Hörmann
warto przeczytać
tematy z okładki
Optymalne ocieplenie
Czy warto ocieplić ściany grubszą warstwą izolacji niż przewidziana w projekcie domu? Sprawdzamy, czy w każdej sytuacji się to opłaca.
IZOLACJA TERMICZNA
Jak urządzić nieduży salon
Wprawdzie niewielki salon skazuje nas na pewne ograniczenia, ale może też mieć niepodważalne zalety. Przede wszystkim jest przytulny, a to...
ARANŻACJA SALONU