Murator pomaga

Nowy MdM. Czy warto poczekać

Agnieszka Witulska
Agnieszka Witulska

  

Rząd zapowiedział nowelizację ustawy o pomocy państwa w nabyciu pierwszego mieszkania przez młodych ludzi. W projekcie z 31.10.2014 r. najważniejsze z planowanych zmian to objęcie programem osób podpisujących umowę o budowę lokalu ze spółdzielnią mieszkaniową, możliwość udzielenia kredytu w walucie obcej (osobom, które w niej zarabiają), zniesienie ograniczeń co do osób, które mogą przystąpić do kredytu w celu poprawienia zdolności kredytowej (nie będą musiały być z rodziny), zwolnienie rodzin z co najmniej trójką dzieci z warunku braku mieszkania oraz zwiększenie wysokości dofinansowania dla rodzin z dwójką i przynajmniej trójką dzieci.

Zgodnie z projektem nowelizacji dopłata do wkładu własnego ma wynosić...

W artykule znajdziesz:

  • wyliczenie wysokości hipotetycznej dopłaty do kredytu MdM, jaką mogą otrzymać osoby/rodziny bezdzietne oraz takie, które wychowują jedno, dwoje lub więcej dzieci, przed zapowiadaną zmianą ustawy i po jej wejściu w życie.
zamkniety
Aby przeczytać cały artykuł, kup dostęp do Muratora ONLINE

Będziesz korzystać z całego Murator.pl, w tym archiwum, dodatków i wydań specjalnych

Wydanie: Murator 1/2015 Tekst Agnieszka Witulska
warto przeczytać
tematy z okładki
Bezpieczna wentylacja w czasie epidemii i po niej
Do wszystkich miejsc, w których przebywają ludzie, trzeba dostarczać świeże powietrze, przynajmniej do oddychania. Dlatego systemy wentylacji mamy dzisiaj wszędzie...
REKUPERATOR