„Czyste powietrze” po nowemu

Co się zmieniło w programie dofinansowania termomodernizacji domów jednorodzinnych

Witold Kulczycki
Witold Kulczycki

Od stycznia wysokość dotacji zależy nie tylko od kwoty poniesionych wydatków i dochodu rodziny, lecz również od możliwości skorzystania z nowej ulgi podatkowej.

„Czyste powietrze” po nowemu.jpeg
rys. Tomasz Wawer

Dofinansowanie prac termomodernizacyjnych może mieć obecnie formę dotacji, pomniejszenia należnego podatku dochodowego oraz taniej pożyczki. Od 2019 r. podatnicy mogą bowiem korzystać z ulgi termomodernizacyjnej.

Z tego powodu dokonano zmiany regulaminu programu „Czyste powietrze” (który szczegółowo omówiliśmy w „Muratorze” 12/2018, s. 38). Wnioskodawców podzielono na dwie grupy: tych, którzy mogą odliczyć wydatki w ramach ulgi podatkowej i dotacja jest dla nich uzupełnieniem korzyści, oraz tych, którzy takiej możliwości nie mają.

zamkniety
Aby przeczytać cały artykuł, kup dostęp do Muratora ONLINE

Będziesz korzystać z całego Murator.pl, w tym archiwum, dodatków i wydań specjalnych

Wydanie: Murator 4/2019 Tekst Witold Kulczycki
warto przeczytać
tematy z okładki
Dom niezależny od mediów
Najłatwiej jest wybudować dom na działce z wygodnym dostępem do energii elektrycznej, wody, kanalizacji i gazu. Kiedy chce się mieszkać...
DOM ENERGOOSZCZĘDNY
Impregnaty techniczne do drewna konstrukcyjnego
Wszystkie konstrukcje drewniane wymagają zabezpieczenia przed wilgocią, wodą, grzybami, owadami oraz ogniem. Zobaczmy, jakie impregnaty techniczne rekomendują ich producenci.
IMPREGNACJA DREWNA