Rozsądny wybór

Przegląd kotłów gazowych

Piotr Laskowski
Piotr Laskowski

Najlepiej, gdyby ogrzewanie domu gwarantowało komfort i jednocześnie było tanie. W praktyce można mieć albo jedno, albo drugie. Kotły gazowe zapewniają wygodę, a ogrzewanie nimi nie jest najdroższe.

Ogrzewanie kotłem gazowym – czy to dobry pomysł? Na pewno są tacy, którzy uznają, że gaz jest zbyt drogi, ale trzeba przecież brać pod uwagę także wygodę, jaką zapewniają urządzenia nim zasilane. Ogrzewanie węglem czy drewnem jest tańsze, jednak obsługa kotłów na te paliwa – uciążliwa. To duży problem, zwłaszcza dla osób często i przez dłuższy czas przebywających poza domem. Tam, gdzie ważny jest komfort, zdecydowanie lepiej wybrać właśnie kocioł gazowy.

Dwie funkcje

Najtańsze kotły gazowe są jednofunkcyjne, czyli dostarczają ciepło jedynie do grzejników. Żeby wykorzystywać je także do przygotowywania ciepłej wody do mycia (użytkowej), trzeba dokupić do nich podgrzewacz pojemnościowy – zasobnik. Zwykle producenci sprzedają je w zestawach: kocioł i dopasowany do niego zasobnik, ewentualnie także z odpowiednim zestawem połączeniowym.

Wygodnym rozwiązaniem jest kompaktowe urządzenie, w którego obudowie mieszczą się wszystkie podzespoły kotła oraz fabrycznie z nim ...

Rozsądny wybór

Wygodna obsługa, a właściwie całkowicie zautomatyzowane działanie, to najważniejsza zaleta kotłów gazowych

fot. BRÖTJE
zamkniety
Aby przeczytać cały artykuł, kup dostęp do Muratora ONLINE

Będziesz korzystać z całego Murator.pl, w tym archiwum, dodatków i wydań specjalnych

Wydanie: Murator 7/2013 Tekst Piotr Laskowski
warto przeczytać
tematy z okładki
Co nowego w oknach drewnianych
Producenci okien stale udoskonalają swoje wyroby, aby sprostały zarówno wymaganiom technicznym - termoizolacyjności, bezpieczeństwu - jak i obowiązującym trendom. Współczesne...
OKNA