Projekt wentylacji
Warto go zrobić, żeby mieć pewność, że instalacja będzie działała tak, jak tego oczekujemy.
Kupując gotowy projekt domu, znajdujemy w nim zazwyczaj projekty instalacji elektrycznej, sanitarnej i grzewczej oraz wrysowane kanały wywiewne wentylacji grawitacyjnej. Wentylacja nawiewno-wywiewna z odzyskiem ciepła nie jest w gotowych projektach standardem, ale to się powoli zmienia. Można już kupić projekty domów z taką wentylacją i to nie tylko pasywnych albo o bardzo dobrym wskaźniku energetycznym, które bez niej nie są w stanie spełnić wyśrubowanych wymagań.
Projekt zawiera zwykle (a przynajmniej powinien) opis techniczny, rysunki przedstawiające koncepcję rozprowadzenia instalacji, średnice kanałów wentylacyjnych oraz elementów nawiewnych i wywiewnych, parametry centrali wentylacyjnej oraz innych elementów instalacji i ich rozmieszczenie. Niektóre elementy, na przykład usytuowanie czerpni i wyrzutni czy lokalizację gruntowego wymiennika (jeśli jest przewidziany), należy dostosować do rzeczywistych warunków na działce.
Jeśli zamawiamy u architekta projekt indywidualny możemy oczekiwać, że będzie on zawierał projekt wentylacji mechanicznej nawiewno-wywiewnej zintegrowany ...
W artykule znajdziesz:
- informacje o tym co powinien zawierać projekt wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła i jak go pozyskać
- wskazówki dotyczące kształtu i wymiarów kanałów wentylacyjnych
- wytyczne odnośnie do ochrony przed hałasem
Będziesz korzystać z całego miesiecznik.murator.pl, w tym archiwum, dodatków i wydań specjalnych