Modernizacja kotłowni
Może mieć różny zakres i charakter, ale zwykle jest dla inwestora sporym wyzwaniem logistycznym i finansowym. Prace przeważnie zleca się fachowcom, ale kluczowe decyzje trzeba podejmować osobiście. Warto sprawdzić, czego się można spodziewać.
Ze względu na coraz ostrzejsze wymagania dotyczące tak zwanej niskiej emisji wśród inwestorów modernizujących kotłownie przeważają użytkownicy kotłów na paliwo stałe. Powodów remontu kotłowni może być jednak więcej. Także pewna część właścicieli domów mających nie tak przestarzałe, ale już leciwe kotły grzewcze pragnie je wymienić na urządzenia bardziej nowoczesne, wygodniejsze w obsłudze, czy zasilane innym paliwem.
Dzięki rozwojowi i upowszechnianiu się efektywnych metod wykorzystywania energii odnawialnej modernizacja może polegać również na rozbudowaniu instalacji o urządzenia wykorzystujące źródła takiej energii (kolektory, pompy ciepła, panele fotowoltaiczne) albo na rezygnacji ze źródła tradycyjnego (kotła, pieca) na ich rzecz.
Powodem przebudowy kotłowni może być wreszcie remont domu lub zmiana funkcji pomieszczeń mająca na celu lepsze lub po prostu inne wykorzystanie przestrzeni w budynku.
Jeśli modernizacja kotłowni ma być elementem zakrojonych na szerszą skalę prac termomodernizacyjnych, nie należy od niej ...
W artykule znajdziesz:
- wskazówki, kiedy trzeba zmodernizować kotłownię
- wymagania, jakie musi spełniać pomieszczenie kotłowni
- warunki ulokowania kotła w pomieszczeniu niebędącym kotłownią
- korzyści wynikające z modernizacji kotłowni
Będziesz korzystać z całego miesiecznik.murator.pl, w tym archiwum, dodatków i wydań specjalnych