Kotły gazowe – prawdy i mity

Agata  Szczygielska-Dynia
Agata Szczygielska-Dynia

Zastanawiasz się, czy warto wybrać ogrzewanie gazowe, i nie jesteś przekonany, że to dobre rozwiązanie? Ten artykuł powinien rozwiać Twoje wątpliwości. Dowiesz się z niego, że nie wszystkie obiegowe opinie o kotłach gazowych są prawdziwe.

Stając przed wyborem sposobu ogrzewania, zawsze rozważamy wszystkie za i przeciw każdego możliwego rozwiązania. Jeżeli ma to być ogrzewanie gazowe, jednego możemy być pewni – będzie bardzo wygodne. Do tego jest uznawane za niezbyt uciążliwe dla środowiska – nie przyczynia się do powstania smogu. I nie można powiedzieć, że jest bardzo drogie.

Zastanówmy się jednak dobrze nad wyborem kotła gazowego, bo mimo wszystko jest to poważna inwestycja. Wybór takich urządzeń jest na rynku ogromny, a różnice między nimi bywają znaczne. Rozmawiając o nich z ich użytkownikami (niekiedy tylko potencjalnymi), a nawet fachowcami, możemy usłyszeć różne opinie. Czy rzeczywiście warto się obawiać tych niepochlebnych? Czy nie są to tylko mity, które mają niewiele wspólnego z rzeczywistością?

Kotły gazowe zapewniają większą wygodę i czystsze powietrze niż jakikolwiek kocioł na paliwo stałe. Mimo wszystko wciąż są znacznie mniej popularne niż one. Czy słusznie?

fot. Marcin Czechowicz

W artykule znajdziesz:

Prawdy i mity na temat ogrzewania gazowego:

  • Jak odległość od sieci gazowej determinuje możliwość korzystanie z gazu.
  • Czy podłączenie domu do sieci gazowej jest kosztowne i trudne formalnie.
  • Czy kotły kondensacyjne są drogie.
  • Czy kocioł gazowy jest niebezpieczny.
  • Jaki wymiennik ciepła jest lepszy.
zamkniety
Aby przeczytać cały artykuł, kup dostęp do Muratora ONLINE

Będziesz korzystać z całego Murator.pl, w tym archiwum, dodatków i wydań specjalnych

Wydanie: Murator 4/2018 Tekst Agata Szczygielska-Dynia
warto przeczytać
tematy z okładki
Na jasnym i ciepłym poddaszu
Laureatami konkursu „Czyste powietrze z Muratorem” w kategorii „Poddasze” zostali właściciele domu w Popławach. Relacjonujemy przebieg prac związanych z realizacją...
OCIEPLENIE PODDASZA
Domy solarne
Czy dom może być ogrzewany wyłącznie energią słoneczną? Czy można zrezygnować z energii pochodzącej z paliw kopalnych bądź z energii...
OGRZEWANIE DOMU