Kominek w instalacji c.o.

Uwaga na błędy

Piotr Laskowski
Piotr Laskowski

Kominek z płaszczem wodnym to prawdziwy hit. Jednak instalując go, trzeba mieć świadomość, że jeśli się tego nie zrobi poprawnie, może być niebezpieczny.

Drewno to tanie paliwo, więc wiele osób chce wykorzystywać kominek przede wszystkim jako urządzenie grzewcze, które zapewnia zimą ciepło w całym domu, nie obciążając przy tym za bardzo kieszeni. Kominek z płaszczem wodnym, który podgrzewa wodę zasilającą instalację centralnego ogrzewania, wydaje się być do tego najodpowiedniejszy.

Jest alternatywą dla kotła na drewno, ale nie potrzeba na niego miejsca w kotłowni. Do tego jest atrakcją salonu, którą i tak zwykle każdy chce mieć w domu, więc inwestycja polega jedynie na zakupie nieco droższego wkładu kominkowego wyposażonego w wymiennik ciepła umożliwiający podgrzewanie wody. W ten sposób kominek staje się kotłem. To duża zaleta, ale i kłopot.

zamkniety
Aby przeczytać cały artykuł, kup dostęp do Muratora ONLINE

Będziesz korzystać z całego Murator.pl, w tym archiwum, dodatków i wydań specjalnych

Tekst Piotr Laskowski
Wydanie: Murator 12/2012
warto przeczytać
tematy z okładki
Bezpieczna wentylacja w czasie epidemii i po niej
Do wszystkich miejsc, w których przebywają ludzie, trzeba dostarczać świeże powietrze, przynajmniej do oddychania. Dlatego systemy wentylacji mamy dzisiaj wszędzie...
REKUPERATOR