Z doświadczeń Czytelników

Instalacje też są ważne

Dom z ogrzewaniem na paliwo stałe, kolektorami i rekuperacją

Witold Rożałowski
Witold Rożałowski

Kiedy buduje się dom według indywidualnego projektu, można go dobrze dopasować do swoich potrzeb. Nie tylko pod kątem układu wnętrz, ale i instalacji.

O wielkości i układzie domu zdecydowały: działka z dojazdem od południa, sąsiedztwo oraz nasze doświadczenia z mieszkania w cztery osoby w 34-metrowym lokalu. Dom miał nam zapewnić przestronność, pomieszczenia dla dzieci oraz wspólną przestrzeń dla rodziny. Sporo uwagi poświęciliśmy też strefie niemieszkalnej na parterze (nie ma podpiwniczenia), w której znalazły się pralnia, garderoba i dwustanowiskowy garaż. Postawiliśmy też na energooszczędność. Te założenia spełnił projekt indywidualny, urzeczywistniony w 2012 r.

Instalacje też są ważne

Dom musi się podobać i być wygodny. O tym drugim w dużej mierze decydują także instalacje

fot. Witold Różałowski

W artykule znajdziesz:

doświadczenia inwestora, który na działce bez dostępu do gazu ziemnego wybudował dom z kotłownią na ekogroszek, kolektorami slonecznymi oraz wentylacją mechaniczną nawiewno-wywiewną z rekuperacją

zamkniety
Aby przeczytać cały artykuł, kup dostęp do Muratora ONLINE

Będziesz korzystać z całego Murator.pl, w tym archiwum, dodatków i wydań specjalnych

Wydanie: Murator 10/2018 Tekst i zdjęcia Witold Rożałowski
warto przeczytać
tematy z okładki
Optymalne ocieplenie
Czy warto ocieplić ściany grubszą warstwą izolacji niż przewidziana w projekcie domu? Sprawdzamy, czy w każdej sytuacji się to opłaca.
IZOLACJA TERMICZNA
Jak urządzić nieduży salon
Wprawdzie niewielki salon skazuje nas na pewne ograniczenia, ale może też mieć niepodważalne zalety. Przede wszystkim jest przytulny, a to...
ARANŻACJA SALONU