Dyskretne ciepło
Grzejniki kanałowe
Pod względem walorów grzewczych nie ustępują grzejnikom wieszanym na ścianach, a w jednym mają nad nimi istotną przewagę – są niewidoczne we wnętrzach.
Mogą ogrzewać pomieszczenia samodzielnie albo wspomagać podłogówkę, jeśli jej moc jest niewystarczająca. Szybko reagują na zmieniające się zapotrzebowanie na ciepło i doskonale chronią wnętrza przed napływem zimnego powietrza przez duże przeszklenia, pod którymi zazwyczaj się je umieszcza. Skutecznie przeciwdziałają też wykraplaniu się pary wodnej na chłodnych powierzchniach szyb.
Architekci wnętrz szczególnie cenią je za to, że ich nie widać. Zwykłe wiszące grzejniki instaluje się na ścianach zewnętrznych pod oknami nie dlatego, że tam się dobrze prezentują, bo często jest zupełnie odwrotnie, lecz dlatego, że to miejsce idealne z punktu widzenia jakości wymiany ciepła w pomieszczeniu. W pobliżu przegród zewnętrznych, nawet gdy są dobrze ocieplone, jest zawsze chłodniej niż w głębi pomieszczenia. Efekt potęgują jeszcze przeszklenia, zwłaszcza kiedy ich udział w powierzchni ściany jest znaczny.
Gdy na ścianie zewnętrznej nie ma miejsca, bo zajmuje je okno ...
W artykule znajdziesz:
- cechy użytkowe grzejników kanałowych
- wymagania instalacyjne
- sposób dobierania mocy i wymiarów grzejnika
- zasady montażu
Będziesz korzystać z całego miesiecznik.murator.pl, w tym archiwum, dodatków i wydań specjalnych