Dodatkowe ciepło z kominka
Kiedy budowano dom, pomysł wyposażenia go w kocioł olejowy wydawał się – wobec braku sieci gazowej – idealnym rozwiązaniem. Właścicieli zaskoczyła jednak wysokość kosztów ogrzewania. Dzisiaj chcieliby je ograniczyć, wspomagając istniejący system kominkiem.
Początkowo właściciele mieli nadzieję, że doczekają się doprowadzenia sieci gazowej w pobliże posesji. To pozwoliłoby niewielkim kosztem dostosować kocioł, który mają, do spalania gazu ziemnego i w efekcie obniżyć wydatki na ogrzewanie. Teraz już nie chcą czekać. Nie ma też na razie planów przeprowadzenia termomodernizacji domu zbudowanego wiele lat temu i ocieplonego zgodnie z ówczesnymi standardami, więc zapotrzebowanie na energię się nie zmniejszy. Dlatego jest potrzebne drugie źródło ogrzewania dostarczające dodatkową, najlepiej niedrogą porcję ciepła. Postawiono na kominek.

Do ogrzewania starego, słabo ocieplonego domu potrzeba sporo ciepła. Dostarcza je zainstalowany w piwnicy kocioł olejowy, ale właściciele chcieliby mieć dodatkowe, tańsze źródło ciepła
fot. Paweł DetkoW artykule znajdziesz:
- informacje o sposobach wykorzystania kominka do dogrzewania domu
- zasady dobierania odpowiedniego do tego wkładu kominkowego
- wskazówki dotyczące prawidłowego obudowania wkładu
- schemat współpracy kominka z płaszczem wodnym z instalacją c.o.

Będziesz korzystać z całego miesiecznik.murator.pl, w tym archiwum, dodatków i wydań specjalnych