Biologiczna oczyszczalnia ścieków
Na działkach bez dostępu do kanalizacji ścieki warto odprowadzać do biologicznych oczyszczalni. Wodę pościekową można wykorzystywać na swojej działce i w ten sposób ograniczać wydatki na eksploatację domu oraz dbać o środowisko.

Oczyszczalnia biologiczna nie wymaga wiele miejsca ani absorbującej obsługi i niemal jej nie widać. Koszt jej zakupu i zainstalowania szybko się zwraca
fot. Piotr MastalerzW każdym domu powstają ścieki, ale nie wszędzie jest kanalizacja. Właśnie tam, gdzie jej nie ma, warto wybrać biologiczną oczyszczalnię ścieków, ponieważ pod wieloma względami przewyższa ona tradycyjne szambo, a także inne rodzaje przydomowych oczyszczalni.
W porównaniu z szambem jest znacznie tańsza i prostsza w eksploatacji. Przeciętna cztero-pięcioosobowa rodzina musi co najmniej raz w miesiącu zamawiać wywóz nieczystości z szamba. To obecnie koszt mniej więcej 300 zł za 10-12 m3. W skali roku uzbiera się więc niebagatelna kwota - co najmniej 3600 zł. Ponadto o szambie trzeba stale pamiętać i regularnie umawiać wizyty ekipy zajmującej się wywozem nieczystości.
Gdy korzysta się z biologicznej oczyszczalni ścieków wystarczy raz na półtora roku do dwóch lat wybrać z osadnika osad nadmiarowy. Jest go znacznie mniej niż może pomieścić przeciętnej wielkości wóz asenizacyjny. Poza tym biologiczna oczyszczalnia ścieków jest ...
W artykule znajdziesz:
- cechy biologicznych oczyszczalni ścieków
- zasady doboru POŚ
- warunki montażowe
- ofertę wybranych modeli oczyszczalni biologicznych

Będziesz korzystać z całego miesiecznik.murator.pl, w tym archiwum, dodatków i wydań specjalnych