Biologiczna oczyszczalnia ścieków
Jeśli tam, gdzie mieszkasz lub się budujesz, nie ma kanalizacji, weź pod uwagę montaż biologicznej oczyszczalni ścieków. Wywóz nieczystości płynnych będzie wtedy o wiele mniej uciążliwy niż w przypadku zwykłego szamba.
Przydomowa oczyszczalnia ścieków to rozwiązanie nie tylko wygodne, lecz także ekologiczne. Opróżnianie zbiornika na nieczystości jest konieczne bardzo rzadko. Dzięki oczyszczalni woda, którą zużywamy i odprowadzamy do kanalizacji, może posłużyć do nawadniania ogrodu, bo jest w wysokim stopniu oczyszczona – klarowna i pozbawiona nieprzyjemnych zapachów. Przydomową oczyszczalnię ścieków można zbudować tylko tam, gdzie nie ma sieci zbiorczej kanalizacji sanitarnej. Zanim się zdecydujemy ją zainstalować, sprawdźmy, jakie są w tej kwestii zapisy w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego. Istnieją bowiem miejsca, w których może to być zabronione. Jeśli nie ma planu, zasady dotyczące oczyszczania ścieków domowych są zapisane w lokalnych przepisach dotyczących ochrony środowiska. Dostaniemy wiążącą odpowiedź, jeśli uwzględnimy oczyszczalnię we wniosku o wydanie decyzji o warunkach zabudowy.
Inwestycja w oczyszczalnię zamiast zwykłego szamba przynosi wiele korzyści. Przede wszystkim jest ona wygodna, bo niemal bezobsługowa. Nie musimy oszczędzać ...
W artykule znajdziesz:
- Z jakich elementów zbudowana jest biologiczna oczyszczalnia ścieków?
- Jaki jest efekt działania przydomowej oczyszczlnia ścieków?
- Jakie są korzyści z zastąpienia szamba oczyszczalnią?
- Ile miejsca na działce potrzeba na oczyszczalnię?
- Jakie wymagania prawne strzeba spełnić, żeby móc mieć oczyszczalnię?
Będziesz korzystać z całego miesiecznik.murator.pl, w tym archiwum, dodatków i wydań specjalnych