Ekologicznie ze ściekami
Oczyszczalnie przeznaczone do odbierania ścieków z domów jednorodzinnych różnią się od siebie zasadą działania, wymaganiami montażowymi i eksploatacyjnymi, a także efektywnością i wygodą użytkowania. Wśród tak bogatej oferty bez trudu można znaleźć rozwiązanie odpowiednie do warunków na naszej działce, dostępnego miejsca i oczekiwanej skuteczności oczyszczania.
W przydomowych oczyszczalniach ścieków wykorzystuje się naturalne procesy biologiczne i fizyczno-chemiczne, dzięki którym następuje rozkład zanieczyszczeń na proste związki mineralne nieszkodliwe dla środowiska naturalnego.
Oczyszczalnie są tak skonstruowane, aby procesy oczyszczania zachodziły możliwie najintensywniej, a eksploatacja nie była uciążliwa. Ścieki z prawidłowo dobranej, zamontowanej i eksploatowanej oczyszczalni charakteryzują się wysokim stopniem czystości, więc w wielu przypadkach można je odprowadzać do gruntu systemem drenażowym lub przez studnie chłonne albo do cieków lub zbiorników wodnych (niekiedy po uzyskaniu pozwolenia wodnoprawnego), a także rowów melioracyjnych. Wysoki stopień efektywności oczyszczania, jaki zapewniają nowoczesne oczyszczalnie, sprawia, że nie są groźne dla gleby i wód gruntowych, ani też nie stanowią bezpośredniego zagrożenia dla zdrowia ludzi. Zagospodarowywanie oczyszczonych ścieków na działce, na przykład do podlewania roślin, zasilania oczka wodnego lub stawu, jest jednym ze sposobów zwiększenia małej retencji na działkach indywidualnych. A ...
W artykule znajdziesz:
- omówienie rożnych rodzajów przydomowych oczyszczalni ścieków
- opis zalet oczyszczalni biologicznych
- informacje, jak działa przydowa oczyszczalnia ścieków
- przegląd nowoczesnych rozwiązań, dzięki którym osiągana jest wysoka efektywność oczyszczania
Dodatkowo prezentacja 16 oczyszczalni wraz ze szczegółowym opisem i cenami
Będziesz korzystać z całego miesiecznik.murator.pl, w tym archiwum, dodatków i wydań specjalnych