Wykończenie okapu

Podbitki z różnych materiałów

Anna Kazimierowicz
Anna Kazimierowicz

Wykonanie podbitki nie jest obowiązkowe. Ale warto ją zrobić, żeby dach był szczelniejszy oraz zabezpieczony przed zasiedlaniem się owadów, ptaków i gryzoni, a przede wszystkim estetycznie wykończony. Zobaczmy, jakie materiały można wykorzystać na podbitkę i jak je ułożyć.

gamrat.jpeg
Podbitka z tworzywa sztucznego albo blachy jest produkowana w różnych kolorach i wzorach, także drewnopodobnych fot. Gamrat

Ułożenie podbitki to jedna z ostatnich prac wykończeniowych na zewnątrz domu. Służy zamknięciu od spodu warstw dachu wystających poza obrys budynku. Podbitka chroni termoizolację oraz konstrukcję dachu przed zniszczeniem pod wpływem czynników atmosferycznych i zwierząt.

Podbitkę wykonuje się, gdy elewacja budynku jest już wykończona, czyli w większości wypadków ocieplona i pokryta tynkiem elewacyjnym albo innym materiałem dekoracyjnym. Wtedy można wykonać stabilne i estetyczne połączenie podbitki z elewacją.

W artykule znajdziesz:

  • Jakie są zadania podbitki
  • Materiały na podbitkę
  • Sposoby mocowania
zamkniety
Aby przeczytać cały artykuł, kup dostęp do Muratora ONLINE

Będziesz korzystać z całego Murator.pl, w tym archiwum, dodatków i wydań specjalnych

Wydanie: Murator 3/2020 Tekst Anna Kazimierowicz
warto przeczytać
tematy z okładki
Co nowego w oknach drewnianych
Producenci okien stale udoskonalają swoje wyroby, aby sprostały zarówno wymaganiom technicznym - termoizolacyjności, bezpieczeństwu - jak i obowiązującym trendom. Współczesne...
OKNA