Ważne wybory

Szybka decyzja

Tynk czy okładzina?

Radosław Murat
Radosław Murat

Jeśli chcemy tanio wykończyć dom i nie zależy nam na oryginalności, wybierzmy tynk. Jeżeli natomiast zależy nam na wyjątkowych, solidnych lub naturalnych materiałach, bez względu na cenę – zastanówmy się nad którąś z okładzin.

Wybierz tynk, jeśli...
Lubisz proste rozwiązania

Tynk i farba to produkty najpowszechniej stosowane na elewacjach. Sprawdzają się na budynkach w prawie każdym stylu. Technologia, w jakiej wzniesiono ściany, też nie ma tu znaczenia, tynkuje się przecież nawet domy szkieletowe. Dla przeciętnego wykonawcy wykończenie domu tynkiem to żadna sztuka. Owszem, i tu można popełnić błędy, ale wynikają one częściej z pośpiechu oraz niestaranności niż z braku umiejętności. Z zakupem odpowiednich materiałów także nie będziemy mieli kłopotu. Tynk dostaniemy w każdym sklepie z materiałami budowlanymi, nawet tym najskromniejszym.

fot. HENKEL

W artykule znajdziesz:

  • szybkie podpowiedzi, które wyjaśnią ci, kiedy powinieneś otynkować dom, a kiedy rozważać wybór okładziny elewacyjnej
zamkniety
Aby przeczytać cały artykuł, kup dostęp do Muratora ONLINE

Będziesz korzystać z całego Murator.pl, w tym archiwum, dodatków i wydań specjalnych

Wydanie: Murator 7/2016 Tekst Radosław Murat
warto przeczytać
tematy z okładki
Optymalne ocieplenie
Czy warto ocieplić ściany grubszą warstwą izolacji niż przewidziana w projekcie domu? Sprawdzamy, czy w każdej sytuacji się to opłaca.
IZOLACJA TERMICZNA
Jak urządzić nieduży salon
Wprawdzie niewielki salon skazuje nas na pewne ograniczenia, ale może też mieć niepodważalne zalety. Przede wszystkim jest przytulny, a to...
ARANŻACJA SALONU