Styropian grafitowy

W pytaniach i odpowiedziach

Radosław Murat
Radosław Murat

Co się stało, że styropian - niegdyś biały - zszarzał? Dlaczego coraz więcej domów ociepla się szaro-grafitową odmianą polistyrenu? Czy produkt ten jest wart rekomendacji? Wyjaśniamy wątpliwości, z jakimi zwracają się do nas czytelnicy.

Czy grafitowa odmiana styropianu na dobre zastąpi białą? Wiele na to wskazuje. Dziś szare płyty ma już w ofercie większość czołowych producentów izolacji polistyrenowych. Bogatszy staje się ich asortyment, prawie wszędzie można je kupić, a cena nie jest odstraszająca. Podsumujmy więc najważniejsze informacje, jakie świadomy inwestor powinien wiedzieć o tym materiale termoizolacyjnym.

szary-styropian.jpeg
Styropianem o grafitowej barwie możemy zaizolować cały budynek od ścian fundamentowych aż po dach. Najchętniej jednak wykorzystywany jest do ocieplania i docieplania ścian fot. TERMO ORGANIKA

W artykule znajdziesz:

  • Wyjaśnienie, w czym styropian grafitowy jest lepszy od białego
  • Odpowiedź na pytanie, czy jest to produkt szkodliwy dla zdrowia
  • Prezentację produktów ze styropianu grafitowego dostepnych od niedawna na rynku
zamkniety
Aby przeczytać cały artykuł, kup dostęp do Muratora ONLINE

Będziesz korzystać z całego Murator.pl, w tym archiwum, dodatków i wydań specjalnych

Wydanie: Murator 9/2019 Tekst Radosław Murat
warto przeczytać
tematy z okładki
Optymalne ocieplenie
Czy warto ocieplić ściany grubszą warstwą izolacji niż przewidziana w projekcie domu? Sprawdzamy, czy w każdej sytuacji się to opłaca.
IZOLACJA TERMICZNA
Jak urządzić nieduży salon
Wprawdzie niewielki salon skazuje nas na pewne ograniczenia, ale może też mieć niepodważalne zalety. Przede wszystkim jest przytulny, a to...
ARANŻACJA SALONU