Ściany jak z kamienia

Anna Kazimierowicz
Anna Kazimierowicz

Oto kilka propozycji materiałów, dzięki którym można w dość prosty sposób wykończyć ściany, kominki, blaty oraz parapety, żeby wyglądały jak kamienne.

Kamień naturalny jest drogi i ciężki. Ze względu na różną nasiąkliwość wymaga szczególnej staranności podczas przyklejania okładzin. Chcąc zastosować duże elementy na ścianach, trzeba zbudować podkonstrukcję, która zabiera sporo miejsca.

Jest wiele nowych sposobów na to, aby stworzyć kamienne wykończenie w domu, unikając problemów występujących przy tradycyjnych rozwiązaniach. Zamiast grubych płyt z granitu czy trawertynu można zastosować fornir kamienny, który jest cienki, lekki i może mieć wielkie formaty. Nowoczesne technologie pozwalają uzyskać efekt kamienia z różnych materiałów: spieków kwarcowych, gresu, betonu, gipsu, a nawet za pomocą tynków i farb dekoracyjnych.

Ściany jak z kamienia

Fornir kamienny ma bardzo cienkie arkusze, które przykleja się jak płytki ceramiczne

fot. JWL

W artykule znajdziesz:

  • 7 pomysłów, jak oryginalnie wykończyć ściany w domu
  • przegląd materiałów, dzięki którym osiągniemy efekt kamienia na ścianach
  • charakterystykę tych materiałów: parametry (np. odporność na uszkodzenia), wymiary, efekty estetyczne, jakie dają, wyjaśnienie, jak układać płyty lub nakładać tynki i farby
  • informacje o cenach
  • zdjęcia aranżacyjne, dzięki którym przekonasz się, jak dany materiał wygląda w urządzonym wnętrzu
zamkniety
Aby przeczytać cały artykuł, kup dostęp do Muratora ONLINE

Będziesz korzystać z całego Murator.pl, w tym archiwum, dodatków i wydań specjalnych

Wydanie: Murator 6/2016 Tekst Anna Kazimierowicz
warto przeczytać
tematy z okładki
Optymalne ocieplenie
Czy warto ocieplić ściany grubszą warstwą izolacji niż przewidziana w projekcie domu? Sprawdzamy, czy w każdej sytuacji się to opłaca.
IZOLACJA TERMICZNA
Jak urządzić nieduży salon
Wprawdzie niewielki salon skazuje nas na pewne ograniczenia, ale może też mieć niepodważalne zalety. Przede wszystkim jest przytulny, a to...
ARANŻACJA SALONU