Wybieraj najlepsze

Okna z PCW

Anna Kazimierowicz
Anna Kazimierowicz

Są dostępne w wielu wzorach i kolorach, więc łatwo dopasować je do stylu domu.Te najlepsze mają bardzo dobre parametry termoizolacyjne i wytrzymałościowe, i – co ważne – są znacznie tańsze od drewnianych i aluminiowych.

Konstrukcje z PCW wciąż dominują na polskim rynku. Kupuje je blisko 75% inwestorów – zarówno do domów nowo budowanych, jak i remontowanych. Producenci oferują rozwiązania różniące się parametrami i ceną, co pozwala dobrać okna odpowiednio do standardu energetycznego domu.

Moda na duże przeszklenia i obowiązujące przepisy sprawiły, że parametry techniczne okien są już na wysokim poziomie. Teraz zabiega się o nabywców nowymi rozwiązaniami estetycznymi. Okna traktuje się już nie tylko jak produkt budowlany, ale przede wszystkim jak element wyposażenia wnętrz. Coraz częściej okna są jednym z elementów systemu inteligentnego domu.

Okna z PCW

Rozwiązaniem konstrukcyjnym, które poprawiło estetykę okien z PCW, są ramy skrzydeł umieszczone na poziomie ram ościeżnicy (tak zwane skrzydła ukryte)

fot. Vetrex

W artykule znajdziesz:

  • opis różnych standardów okien z PCW - od podstawowego do superciepłego
  • informacje o budowie współczesnych konstrukcji - ram, okuć i pakietów szybowych
  • prezentację różnych efektów estetycznych - wykończeń ram i ich kształtów

Na przykładzie jednego z projektów z Kolekcji Muratora sprawdziliśmy, ile trzeba wydać na okna w standardzie energooszczędnym, a o ile więcej doposażając je w dodatkowe zabezpieczenia antywłamaniowe i rozwiązania inteligentne.

zamkniety
Aby przeczytać cały artykuł, kup dostęp do Muratora ONLINE

Będziesz korzystać z całego Murator.pl, w tym archiwum, dodatków i wydań specjalnych

Wydanie: Murator 10/2018 Tekst Anna Kazimierowicz
warto przeczytać
tematy z okładki
Ogrzewanie podłogowe
Nowoczesne urządzenia grzewcze wytwarzają ciepło o niskich parametrach, więc w instalacjach przez nie zasilanych najlepiej sprawdza się ogrzewanie płaszczyznowe. W...
OGRZEWANIE PODŁOGOWE
Podstawowe zasady zestawiania kolorów
Nie jest tajemnicą, że udane zestawienie kolorów to klucz do pięknych wnętrz. Prezentujemy podstawowe zasady rządzące kolorami. Może dzięki lekturze...
FARBY DO WNĘTRZ