Wybieraj najlepsze

Okna z PCW

Anna Kazimierowicz
Anna Kazimierowicz

Są dostępne w wielu wzorach i kolorach, więc łatwo dopasować je do stylu domu.Te najlepsze mają bardzo dobre parametry termoizolacyjne i wytrzymałościowe, i – co ważne – są znacznie tańsze od drewnianych i aluminiowych.

Konstrukcje z PCW wciąż dominują na polskim rynku. Kupuje je blisko 75% inwestorów – zarówno do domów nowo budowanych, jak i remontowanych. Producenci oferują rozwiązania różniące się parametrami i ceną, co pozwala dobrać okna odpowiednio do standardu energetycznego domu.

Moda na duże przeszklenia i obowiązujące przepisy sprawiły, że parametry techniczne okien są już na wysokim poziomie. Teraz zabiega się o nabywców nowymi rozwiązaniami estetycznymi. Okna traktuje się już nie tylko jak produkt budowlany, ale przede wszystkim jak element wyposażenia wnętrz. Coraz częściej okna są jednym z elementów systemu inteligentnego domu.

Okna z PCW

Rozwiązaniem konstrukcyjnym, które poprawiło estetykę okien z PCW, są ramy skrzydeł umieszczone na poziomie ram ościeżnicy (tak zwane skrzydła ukryte)

fot. Vetrex

W artykule znajdziesz:

  • opis różnych standardów okien z PCW - od podstawowego do superciepłego
  • informacje o budowie współczesnych konstrukcji - ram, okuć i pakietów szybowych
  • prezentację różnych efektów estetycznych - wykończeń ram i ich kształtów

Na przykładzie jednego z projektów z Kolekcji Muratora sprawdziliśmy, ile trzeba wydać na okna w standardzie energooszczędnym, a o ile więcej doposażając je w dodatkowe zabezpieczenia antywłamaniowe i rozwiązania inteligentne.

zamkniety
Aby przeczytać cały artykuł, kup dostęp do Muratora ONLINE

Będziesz korzystać z całego Murator.pl, w tym archiwum, dodatków i wydań specjalnych

Wydanie: Murator 10/2018 Tekst Anna Kazimierowicz
warto przeczytać
tematy z okładki
Optymalne ocieplenie
Czy warto ocieplić ściany grubszą warstwą izolacji niż przewidziana w projekcie domu? Sprawdzamy, czy w każdej sytuacji się to opłaca.
IZOLACJA TERMICZNA
Jak urządzić nieduży salon
Wprawdzie niewielki salon skazuje nas na pewne ograniczenia, ale może też mieć niepodważalne zalety. Przede wszystkim jest przytulny, a to...
ARANŻACJA SALONU