Ocieplamy dom

Styropian na ściany, dach i fundamenty

Zuzanna Podwysocka
Zuzanna Podwysocka

Styropian to wszechstronny materiał izolacyjny. Nie wszędzie jednak można ułożyć taki sam jego rodzaj. Czym różnią się styropiany przeznaczone do różnych zastosowań?

Trudno na pierwszy rzut oka odróżnić jeden wyrób od drugiego. Styropian jest najczęściej biały (chociaż coraz częściej spotyka się odmiany szare), lekki, słabo nasiąkliwy i składa się z drobnych zlepionych ze sobą kuleczek. Niewiele osób wie, dlaczego producenci polecają jeden styropian do użycia na fasadzie, a drugi na dachu płaskim. Jakie cechy styropianu świadczą o tym, że nadaje się do konkretnego zastosowania? Gdzie szukać potrzebnych informacji? Co może się stać, jeśli użyjemy go niezgodnie z zaleceniami producenta?

Ocieplamy dom

Do ocieplania elewacji trzeba wybierać płyty o niskiej lambdzie, dużej odporności na rozrywanie oraz równe

fot. Radosław Murat

W artykule znajdziesz:

Niezbędne informacje potrzebne do świadomego zakupu styropianu przeznaczonego na fasadę, fundamenty i podłogę. Parametry, jakimi powinien się charakteryzować ten materiał. Zdjęcia z aplikacji styropianu w różnych miejscach domu.

zamkniety
Aby przeczytać cały artykuł, kup dostęp do Muratora ONLINE

Będziesz korzystać z całego Murator.pl, w tym archiwum, dodatków i wydań specjalnych

Wydanie: Murator 2/2018 Tekst Zuzanna Podwysocka
warto przeczytać
tematy z okładki
Co nowego w oknach drewnianych
Producenci okien stale udoskonalają swoje wyroby, aby sprostały zarówno wymaganiom technicznym - termoizolacyjności, bezpieczeństwu - jak i obowiązującym trendom. Współczesne...
OKNA