Najnowsze prefabrykaty betonowe

Katarzyna Górska
Katarzyna Górska

Tym, którym marzy się szybka budowa, przedstawiamy kolejne prefabrykaty betonowe. Są to kompozyty, w których masa betonowa została wypełniona granulkami styropianu i szkła lub samego styropianu. Z takich materiałów można wznieść dom energooszczędny, a nawet pasywny.

Pierwsza korzyść z technologii prefabrykowanych to szybkie tempo budowy. Ale to nie koniec zalet. Okazuje się, że przegrody z nowoczesnych prefabrykatów betonowych można doprowadzić do współczynnika przenikania ciepła U = 0,15 W/(m2.K), a nawet niższego. Producenci oferują domy budowane w standardzie energooszczędnym, które na życzenie klienta można dostosować nawet do wymogów pasywnych. Systemy są tak pomyślane, aby etap wykończeniowy przebiegał najsprawniej, jak to tylko możliwe. Unika się prac mokrych. Również roboty związane z wykończeniem elewacji są zredukowane do zera lub mocno ograniczone. Realizacja stanu surowego zamkniętego budynku w ciągu 7-14 dni to dobre tempo. Elementy prefabrykowane są przygotowywane z dużą precyzją, co pozwala uniknąć bardzo wielu błędów wykonawczych i zminimalizować sporą część mostków termicznych. Jak w każdej technologii, która wykorzystuje duże elementy, do montażu na budowie nieodzowny jest dźwig i konieczne jest ...

Najnowsze prefabrykaty betonowe

Z cemokrzemporu buduje się całe ściany. Montaż domu w stanie surowym trwa tydzień

fot. ECODOM SYSTEM

W artykule znajdziesz:

  • charakterystykę i porównanie nowoczesnych prefabrykatów betonowych: cemokrzempor i styrobetonu (parametry cieplne, wymiary elementów, montaż, koszt, czas budowy, gwarancja)
  • zdjęcia z budowy domów wykonywanych w obu tych technologiach
  • kontakty do firm zajmujących się budową domów prefabrykowanych
zamkniety
Aby przeczytać cały artykuł, kup dostęp do Muratora ONLINE

Będziesz korzystać z całego Murator.pl, w tym archiwum, dodatków i wydań specjalnych

Wydanie: Murator 11/2013 Tekst Katarzyna Górska
warto przeczytać
tematy z okładki
Optymalne ocieplenie
Czy warto ocieplić ściany grubszą warstwą izolacji niż przewidziana w projekcie domu? Sprawdzamy, czy w każdej sytuacji się to opłaca.
IZOLACJA TERMICZNA
Jak urządzić nieduży salon
Wprawdzie niewielki salon skazuje nas na pewne ograniczenia, ale może też mieć niepodważalne zalety. Przede wszystkim jest przytulny, a to...
ARANŻACJA SALONU