Koszty zainstalowania przesłon zewnętrznych w domu

Anna Kazimierowicz
Anna Kazimierowicz

Żeby przybliżyć koszt zainstalowania przesłon zewnętrznych w domu, poprosiliśmy firmę Fakro o przygotowanie wyceny na podstawie swojej oferty. Zaproponowano markizy pionowe do okien elewacyjnych w połączeniu z markizami lub roletami do okien dachowych.

Wybraliśmy do wyceny dom Poranny spacer – Murator M204 z Kolekcji Muratora. Jest to budynek o powierzchni 110 m2 z poddaszem użytkowym.

Na elewacji południowej jest duże przeszklenie o wymiarach 300 x 235 cm złożone z okna stałego i drzwi tarasowych. Założono, że oba elementy przeszklenia będą osłonięte za pomocą osobnych markiz. Poddasze doświetlają z tej strony dwa okna o typowych wymiarach 78 x 118 cm. Na każdym z nich mogą być markizy lub rolety. Na oknach pionowych na elewacji możemy zainstalować markizy, które różnią się sposobem otwierania. Do wyboru mamy otwierane ręcznie lub za pomocą drążka, z napędem elektrycznym obsługiwane wyłącznikiem ściennym albo pilotem oraz takie, które otwierają się i zamykają automatycznie zależnie od stopnia nasłonecznienia dzięki zasilaniu solarnemu (obsługiwane pilotem).

Przesłony do okien na dachu to markizy lub rolety. Możemy je kupić w ...

Koszty

W projekcie tego domu największe przeszklenie znajduje się na elewacji południowej (Poranny spacer – Murator M204)

rys. Katalog Murator PROJEKTY DOMÓW

W artykule znajdziesz:

  • przykładową wycenę zamontowania przesłon do okien pionowych i dachowych – w pięciu wariantach cenowych
zamkniety
Aby przeczytać cały artykuł, kup dostęp do Muratora ONLINE

Będziesz korzystać z całego Murator.pl, w tym archiwum, dodatków i wydań specjalnych

Wydanie: Murator 7/2016 Tekst Anna Kazimierowicz
warto przeczytać
tematy z okładki
Panele fotowoltaiczne - rodzaje i zasada działania
Panele PV przetwarzają promieniowanie słoneczne w energię elektryczną - tak zwaną zieloną, bo powstającą ze źródła odnawialnego. Można ją wykorzystać...
DOM ENERGOOSZCZĘDNY
Cegły ceramiczne na nietynkowane mury i nawierzchnie
Bogata kolorystyka i wielość formatów sprawiają, że cegła doskonale wpisuje się w każdą architekturę. Poznajmy rodzaje wyrobów i ich parametry,...
CEGLANA ŚCIANA