Drugie życie stłuczki szklanej
Izolacja ze szkła piankowego
Granulowane szkło piankowe to nowoczesny, przyjazny środowisku materiał izolacyjny. W domach jednorodzinnych najczęściej używa się go do ocieplenia płyty fundamentowej.
Coraz więcej osób zdaje sobie sprawę z tego, że zasoby bogactw naturalnych naszej planety są ograniczone. Dlatego rośnie popularność materiałów pochodzących z odzysku, takich jak na przykład granulowane szkło piankowe. Powstaje ono w całości lub znacznej części ze stłuczki szklanej z recyklingu, ma więc wiele cech zwykłego szkła – jest niepalne, mrozoodporne, niewrażliwe na wilgoć, korozję, gnicie i rozkład. Jest bardzo twarde – ani szczury, ani myszy go nie uszkodzą. Do tego dochodzą zalety, jakich szkło nabywa w procesie spieniania. W jego strukturę jest wprowadzane powietrze i zostaje ono uwięzione w milionach zamkniętych komórek. Spieniony materiał staje się wtedy izolatorem. Jego współczynnik przewodzenia ciepła wynosi 0,07-0,08 W/(m∙K). Taka termoizolacja jest odporna na wilgoć, pleśnie, grzyby, gryzonie. Przez wiele lat nie traci swoich właściwości, nawet pod znacznym obciążeniem.

Różne powody skłaniają inwestorów do wyboru izolacji ze szkła piankowego. Najczęstsze to wysoki poziom wody gruntowej, grunty wysadzinowe, obawa przed odkształceniem się izolacji z polistyrenu lub… strach, że izolacja zostanie zniszczona przez szczury
fot. Leszek RudnikW artykule znajdziesz:
- najważniejsze cechy granulowanego szkła piankowego
- zasady wykonania izolacji pod płytą fundamentową
- opis wykonania izolacji ze szkła piankowego

Będziesz korzystać z całego miesiecznik.murator.pl, w tym archiwum, dodatków i wydań specjalnych