Trzy w jednym

Tomasz Malkowski
Tomasz Malkowski

Dwa produkty w jednym opakowaniu? Projektanci domu w Tychach poszli o krok dalej. Dali śląskiej rodzinie aż trzy domy pod jednym adresem.

O takiej działce można tylko pomarzyć: na skraju zadbanego osiedla, tuż przy lesie, za którym rozciąga się żeglowne Jezioro Paprocańskie, a zarazem kilkaset metrów od zjazdu na krajową jedynkę, którą w pół godziny można dojechać do centrum Katowic. Inwestorowi udało się kupić właśnie taki kawałek ziemi.

– Ja i moja żona dużo pracujemy, więc jak już jesteśmy w domu, chcemy zostawić za progiem problemy i zgiełk miasta. W codziennym wypoczynku pomaga nam otoczenie, nasz dom jest rzut beretem od jeziora – opowiada pan Jacek, który wraz z żoną prowadzi prywatną klinikę w Tychach.

Dodaje, że to jego ulubione miejsce, bo od kilku lat władze miejskie inwestują w tereny rekreacyjne wokół. – Nad brzegiem są najlepsze ścieżki rowerowe w Tychach, a niektóre fragmenty przypominają krajobraz Mazur. Jak dla mnie to najpiękniejsze miejsce na Górnym Śląsku! – zapewnia lekarz.

Wraz z ...

Trzy w jednym

Dom 3x1 ma w sobie coś ze starej zagrody wiejskiej. Jego współczesny charakter podkreślają detale: brak okapu dachów, spore okna oraz płaskie płaszczyzny ścian

fot. Piotr Mastalerz

W artykule znajdziesz:

  • zdjęcia bryły i wnętrz
  • plany domu
  • dlaczego program funkcjonalny rozdzielono między trzy bryły
  • nformacje o tym, co przesądziło o nowoczesnym charakterze domu odwołującego się do tradycji
zamkniety
Aby przeczytać cały artykuł, kup dostęp do Muratora ONLINE

Będziesz korzystać z całego Murator.pl, w tym archiwum, dodatków i wydań specjalnych

Wydanie: Murator 2/2015 Tekst Tomasz Malkowski
Zdjęcia
Piotr Mastalerz
Projekt
archistudio studniarek + pilinkiewicz
warto przeczytać
tematy z okładki
Co nowego w oknach drewnianych
Producenci okien stale udoskonalają swoje wyroby, aby sprostały zarówno wymaganiom technicznym - termoizolacyjności, bezpieczeństwu - jak i obowiązującym trendom. Współczesne...
OKNA