Dom zapewnia swoim mieszkańcom wszelkie wygody. Nie ma tu poddasza użytkowego, na które trzeba by się wspinać po schodach, a żeby pójść do pracy, wystarczy przejść przez mały korytarzyk na granicy części mieszkalnej i biura. Ale może lepiej zostać na tarasie.
Mimo sporej powierzchni (prawie 17 arów) i korzystnego położenia w jednej z podopolskich wsi działka w kształcie trójkąta prostokątnego nie miała wielu amatorów. Poprzedni właściciel ziemi (architekt) nie zdecydował się postawić tu domu i sprzedał posesję Małgorzacie i Andrzejowi Zatwarnickim (także architektom). Ci przeciwnie – czuli, że nietypowa działka, odpowiednio zabudowana i zagospodarowana, może być idealnym miejscem na dom i ogród dla ich rodziny. Nie przez przypadek piszemy równocześnie o domu i ogrodzie – inwestorzy od początku byli przekonani, że otoczenie budynku latem będzie w zasadzie równoprawną przestrzenią życiową dla domowników. Natomiast dom, co również było wiadome już na wstępie, miał być parterowy, dobrze wkomponowany w wiejski krajobraz i wygodny.
W artykule znajdziesz:
- informacje o komfortowym wiejskim domu połączonym z biurem
- przykład pomysłowego i efektownego zagospodarowania nietypowej działki
- wiadomości na temat nietypowej elewacji wykonanej z granitu
- podpowiedzi, jak urządzić kuchnię w otwartej strefie dziennej, nie wystawiając jednocześnie na widok domowników i gości kuchennego nieporządku
- rzuty i zdjęcia domu
Będziesz korzystać z całego miesiecznik.murator.pl, w tym archiwum, dodatków i wydań specjalnych
Projekt i zdjęcia Małgorzata i Andrzej Zatwarniccy, Architop