Dom rozwojowy
Nie od razu mamy środki na duży dom. Możemy jednak zbudować go na raty. Znajdźmy projekt, dzięki któremu łatwo da się wzbogacić go o kolejne przestrzenie mieszkalne, gdy powiększy się nam rodzina lub wprowadzą starsi rodzice.
Inwestorzy, którzy już przeszli przez trudy budowy, gorąco zapewniają, że lepiej budować raz i do końca. Tymczasem nie zawsze uda się skroić dom idealnie na miarę. Gdy rodzina nam się powiększy, trzeba będzie pomyśleć o wygospodarowaniu pomieszczeń dla nowych mieszkańców. Jeśli wprowadzi się współmałżonek, być może wystarczy podział istniejących pomieszczeń, ale gdy przyjdą na świat dzieci, będziemy zmuszeni oddać do użytku nową przestrzeń mieszkalną i urządzić w niej pokoje dziecięce. Przebudowa sprawi najmniej kłopotów, jeżeli wybrany przez nas projekt domu będzie stworzony z myślą o takim scenariuszu. Niektóre biura projektowe mają takie domy w ofercie. Są one zazwyczaj obliczone na adaptację poddasza, jednak szperając po katalogach, natkniemy się również na takie, do których da się dostawić dodatkowe skrzydło.
W artykule znajdziesz:
- cenne wskazówki dotyczące wyboru projektu domu, który łatwo budować w dwóch etapach
- objaśnienie kroków prawnych, które w takim wypadku czekają inwestora
- porady, jak wybrać projekt domu, który w razie czego nada się do takich przeróbek
- wyjaśnienie możliwości, jak na różne sposoby podzielić funkcjonalnie tę samą przestrzeń (na przykładzie prawdziwego projektu)
Będziesz korzystać z całego miesiecznik.murator.pl, w tym archiwum, dodatków i wydań specjalnych