Zanim nadejdzie zima

Zabezpieczamy rośliny na tarasie

Elżbieta Borkowska-Gorączko
Elżbieta Borkowska-Gorączko

Krzewy, drzewka, pnącza, byliny – w donicach na tarasie coraz częściej uprawiamy rośliny wieloletnie. Co zrobić, żeby w dobrej kondycji przetrwały do wiosny?

Zima to trudny okres dla roślin posadzonych w pojemnikach. Mróz może zniszczyć nie tylko gatunki, które pochodzą z cieplejszych stref klimatycznych, ale również te, które są przystosowane do naszego klimatu i – jeśli rosną w ogrodzie – dobrze zimują bez okrycia. Dzieje się tak, ponieważ korzenie w donicach chroni tylko niewielka ilość ziemi, co sprawia, że może je uszkodzić już temperatura -10oC. Dlatego przed nadejściem zimy trzeba zabezpieczyć wszystkie rośliny na tarasie.

Zanim nadejdzie zima

Przed nadejściem zimy rośliny w donicach trzeba zabrać do domu lub osłonić przed mrozem

fot. Piotr Mastalerz

W artykule znajdziesz:

  • rady jak zabezpieczyć przed mrozem rośliny uprawiane w donicach na tarasie i co zrobić, żeby w dobrym stanie przywitały wiosnę
zamkniety
Aby przeczytać cały artykuł, kup dostęp do Muratora ONLINE

Będziesz korzystać z całego Murator.pl, w tym archiwum, dodatków i wydań specjalnych

Wydanie: Murator 11/2017 Tekst Elżbieta Borkowska-Gorączko
warto przeczytać
tematy z okładki
Optymalne ocieplenie
Czy warto ocieplić ściany grubszą warstwą izolacji niż przewidziana w projekcie domu? Sprawdzamy, czy w każdej sytuacji się to opłaca.
IZOLACJA TERMICZNA
Jak urządzić nieduży salon
Wprawdzie niewielki salon skazuje nas na pewne ograniczenia, ale może też mieć niepodważalne zalety. Przede wszystkim jest przytulny, a to...
ARANŻACJA SALONU