Zanim nadejdzie zima

Zabezpieczamy rośliny na tarasie

Elżbieta Borkowska-Gorączko
Elżbieta Borkowska-Gorączko

Krzewy, drzewka, pnącza, byliny – w donicach na tarasie coraz częściej uprawiamy rośliny wieloletnie. Co zrobić, żeby w dobrej kondycji przetrwały do wiosny?

Zima to trudny okres dla roślin posadzonych w pojemnikach. Mróz może zniszczyć nie tylko gatunki, które pochodzą z cieplejszych stref klimatycznych, ale również te, które są przystosowane do naszego klimatu i – jeśli rosną w ogrodzie – dobrze zimują bez okrycia. Dzieje się tak, ponieważ korzenie w donicach chroni tylko niewielka ilość ziemi, co sprawia, że może je uszkodzić już temperatura -10oC. Dlatego przed nadejściem zimy trzeba zabezpieczyć wszystkie rośliny na tarasie.

Zanim nadejdzie zima

Przed nadejściem zimy rośliny w donicach trzeba zabrać do domu lub osłonić przed mrozem

fot. Piotr Mastalerz

W artykule znajdziesz:

  • rady jak zabezpieczyć przed mrozem rośliny uprawiane w donicach na tarasie i co zrobić, żeby w dobrym stanie przywitały wiosnę
zamkniety
Aby przeczytać cały artykuł, kup dostęp do Muratora ONLINE

Będziesz korzystać z całego Murator.pl, w tym archiwum, dodatków i wydań specjalnych

Wydanie: Murator 11/2017 Tekst Elżbieta Borkowska-Gorączko
warto przeczytać
tematy z okładki
Dom niezależny od mediów
Najłatwiej jest wybudować dom na działce z wygodnym dostępem do energii elektrycznej, wody, kanalizacji i gazu. Kiedy chce się mieszkać...
DOM ENERGOOSZCZĘDNY
Impregnaty techniczne do drewna konstrukcyjnego
Wszystkie konstrukcje drewniane wymagają zabezpieczenia przed wilgocią, wodą, grzybami, owadami oraz ogniem. Zobaczmy, jakie impregnaty techniczne rekomendują ich producenci.
IMPREGNACJA DREWNA