W dobrym klimacie

Elżbieta Borkowska-Gorączko
Elżbieta Borkowska-Gorączko

Ogród to nasza oaza. Miejsce, w którym na co dzień wypoczywamy, łapiemy oddech po dniu pracy, gościmy bliskich. Co zrobić, żeby jeszcze bardziej sprzyjał relaksowi?

Sposób, w jaki zagospodarujemy działkę, będzie miał wpływ na to, czy z przyjemnością będziemy z niej korzystali, czy stanie się wyłącznie ładnym dodatkiem do domu i dekoracją oglądaną z okien salonu. Ogród to nie tylko mniej lub bardziej udana kompozycja roślin i małej architektury. To także specyficzny mikroklimat, który sprawia, że lubimy przebywać na dworze.

W dobrym klimacie

Nie potrzeba wyrafinowanych kompozycji, żeby ogród stał się ulubionym miejscem wypoczynku. Wystarczy wygodna ławka ustawiona w zaciszu pod brzozą, którą radiesteci uważają za drzewo poprawiające nastrój

fot. Piotr Gorączko

W artykule znajdziesz:

  • rady jak zagospodarować przestrzeń wokół domu, by powstał mikroklimat sprzyjający wypoczynkowi
zamkniety
Aby przeczytać cały artykuł, kup dostęp do Muratora ONLINE

Będziesz korzystać z całego Murator.pl, w tym archiwum, dodatków i wydań specjalnych

Wydanie: Murator 5/2013 Tekst Elżbieta Borkowska-Gorączko
warto przeczytać
tematy z okładki
Perfekcyjnie bez względu na kolor
Malowanie nie jest trudne, nie trzeba być fachowcem, żeby sobie z nim poradzić. Grunt to dobrze się przygotować. Co warto...
MALOWANIE ŚCIAN
Z półki na półkę
Ażurowa konstrukcja schodów wspornikowych wygląda lekko i nowocześnie. Nie dzieli optycznie wnętrza i dobrze się prezentuje w otwartej strefie dziennej.
SCHODY W DOMU