Pomyśl o wiośnie

Sadzimy rośliny cebulowe

Anna Skórkowska
Anna Skórkowska

Nie ma chyba bardziej wyczekiwanych kwiatów w ogrodzie. Rozwijają się wcześnie – niektóre już w lutym. Przy tym są niezwykle efektowne. Wrzesień to czas, żeby je posadzić na rabatach.

Rośliny cebulowe (należą do nich gatunki tworzące cebule oraz bulwy) pojawiają się w ogrodzie na chwilę. Wkrótce po przekwitnięciu ich liście powoli zamierają i rośliny przechodzą w stan spoczynku. Wtedy można je wykopać, by ponownie posadzić w ogrodzie jesienią.

Pomyśl o wiośnie

Tulipany ładnie wyglądają razem z kwitnącymi wiosną roślinami sezonowymi, na przykład niezapominajkami (tu posadzono odmianę o różowych kwiatach). Gdy przekwitną, ich miejsce zajmą gatunki, które dopiero wypuszczają liście

fot. Małgorzata Sokołowska

W artykule znajdziesz:

  • wskazówki jak pielęgnować rośliny cebulowe (przygotowanie miejsca, sadzenie, zabezpieczenie przed mrozem, podlewanie, wykopywanie)
  • przykłady aranżacji z roślin cebulowych
zamkniety
Aby przeczytać cały artykuł, kup dostęp do Muratora ONLINE

Będziesz korzystać z całego Murator.pl, w tym archiwum, dodatków i wydań specjalnych

Wydanie: Murator 9/2017 Tekst Anna Skórkowska
Zdjęcia Małgorzata Sokołowska
warto przeczytać
tematy z okładki
Optymalne ocieplenie
Czy warto ocieplić ściany grubszą warstwą izolacji niż przewidziana w projekcie domu? Sprawdzamy, czy w każdej sytuacji się to opłaca.
IZOLACJA TERMICZNA
Jak urządzić nieduży salon
Wprawdzie niewielki salon skazuje nas na pewne ograniczenia, ale może też mieć niepodważalne zalety. Przede wszystkim jest przytulny, a to...
ARANŻACJA SALONU