Rekomendacje

Betonowe płyty tarasowe

Anna Kazimierowicz
Anna Kazimierowicz

Taras może pełnić funkcję reprezentacyjnego salonu na świeżym powietrzu. Jeśli więc chcemy go wykończyć płytami z betonu, warto wybrać te nie tylko trwałe, ale także piękne. Zobaczmy, co polecają producenci.

Jedną z metod wykonania tarasu przy domu jest ułożenie płyt na podbudowie ziemnej składającej się z warstwy zagęszczonego grubszego kruszywa oraz podsypki piaskowej na wierzchu. Na podsypce układa się wielkoformatowe płyty tarasowe. Całość, zależnie od wysokości konstrukcji, można w razie potrzeby wykończyć obrzeżem, palisadą czy schodkami. Takie rozwiązanie jest bardzo wygodne podczas eksploatacji, a przede wszystkim proste do zrealizowania. Nie trzeba budować betonowej płyty i oklejać jej płytkami ceramicznymi, które z czasem często się odspajają. Płyty betonowe nie są na trwałe łączone z podłożem, więc nie trzeba się martwić o odspojenia, a w razie uszkodzenia płyty bez trudu można ją wymienić na nową.

Płyty betonowe są coraz ładniejsze. Beton przestał się już kojarzyć z prostymi, chropowatymi i brzydko szarymi produktami. Producenci oferują mnóstwo kolorów, ciekawych wykończeń, formatów i kształtów, więc nie należy się obawiać o ...

Taras o konstrukcji ziemnej z nawierzchnią z płyt betonowych uważa się za najprostszy w budowie i najtrwalszy

fot. Piotr Mastalerz

W artykule znajdziesz:

  • informacje o budowie, wymiarach i kolorach płyt
  • omówienie różnic w wyglądzie płyt i jak one wpływają na eksploatację nawierzchni
  • wyjaśnienie sposobów zabezpieczenia powierzchni elementów - fabrycznego i samodzielnego
  • prezentację ośmiu płyt o bardzo dużej rozpiętości cenowej
zamkniety
Aby przeczytać cały artykuł, kup dostęp do Muratora ONLINE

Będziesz korzystać z całego Murator.pl, w tym archiwum, dodatków i wydań specjalnych

Wydanie: Murator 8/2018 Tekst Anna Kazimierowicz
warto przeczytać
tematy z okładki
Optymalne ocieplenie
Czy warto ocieplić ściany grubszą warstwą izolacji niż przewidziana w projekcie domu? Sprawdzamy, czy w każdej sytuacji się to opłaca.
IZOLACJA TERMICZNA
Jak urządzić nieduży salon
Wprawdzie niewielki salon skazuje nas na pewne ograniczenia, ale może też mieć niepodważalne zalety. Przede wszystkim jest przytulny, a to...
ARANŻACJA SALONU