Łazienkowe pomysły ułatwiające życie

Monika Ochnik
Monika Ochnik

Kto z nas nie lubi udogodnień? Zwłaszcza dziś, gdy jesteśmy zabiegani, każde rozwiązanie, które skraca lub ułatwia codzienne czynności, jest na wagę złota. Pokazujemy nowinki, dzięki którym montaż urządzeń łazienkowych będzie prostszy, zajmie mniej czasu i nie spowoduje bałaganu.

Któż z nas nie lubi udogodnień? Zwłaszcza dziś, gdy jesteśmy ciągle zabiegani, każde rozwiązanie, które skraca lub ułatwia codzienne czynności, jest na wagę złota. Naprzeciw naszym oczekiwaniom wychodzą producenci, proponując nowinki techniczne, dzięki którym montaż urządzeń łazienkowych, takich jak stelaż podtynkowy, spłuczka czy panel prysznicowy, będzie prostszy, zajmie mniej czasu i nie spowoduje bałaganu. Nowe rozwiązania zapewnią też wygodną eksploatację urządzeń, oszczędzą nasze pieniądze, a jeszcze inne wprowadzą do naszego życia odrobinę luksusu. Miska sedesowa bez kołnierza wewnętrznego ułatwi utrzymanie w czystości toalety, a kostki odświeżająco-dezynfekujące – odpływu. Filtr węglowy w spłuczce pochłonie nieprzyjemne zapachy, wkłady izolacyjne wyciszą odgłosy dobiegające z napełniającej się spłuczki, a specjalny syfon pozwoli napełnić wannę po cichu. Mobilne lustro przyda się z kolei przy zabiegach kosmetycznych, toaleta myjąca zadba o naszą higienę intymną, a intuicyjne przyciski pod prysznicem pozwolą szybciej dobrać odpowiedni strumień wody. Przedstawiamy nowe pomysły i rozwiązania ułatwiające życie, które warto mieć w swojej łazience.

Stelaż do płytkiej zabudowy. Standardowo stelaże podtynkowe z miską WC montuje się na głębokości 15 cm, nowy stelaż firmy Roca jest przeznaczony do płytkiej zabudowy od 9 do 11 cm. Taka głębokość redukuje wymiary ścianki instalacyjnej – jest to idealne rozwiązanie do niewielkich łazienek, w których liczy się każdy centymetr. Stelaż ma 58 cm szerokości i 114 cm wysokości, wytrzymuje obciążenie do 400 kg. Jego nogi umożliwiają regulację wysokości do 12 cm. Dzięki rozstawowi śrub montażowych (18 i 23 cm) stelaż jest kompatybilny z różnymi miskami sedesowymi dostępnymi na rynku. Spłukiwanie można ustawić na trzech poziomach zużycia wody – najmniejszym, oszczędnym (2 i 4 l), pośrednim (3 i 4,5 l) oraz najwyższym (3 i 6 l).
Roca, stelaż Duplo Compacto, cena: od 555 zł

fot. ROCA

W artykule znajdziesz:

  • rozwiązania, które ułatwią nam codzienne czynności
  • nowinki techniczne, które uproszczą montaż urządzeń łazienkowych, pozwolą zaoszczędzić czas i pieniądze
zamkniety
Aby przeczytać cały artykuł, kup dostęp do Muratora ONLINE

Będziesz korzystać z całego Murator.pl, w tym archiwum, dodatków i wydań specjalnych

Wydanie: Nowości do łazienki Tekst Monika Ochnik
warto przeczytać