Kąpiel w dobrym nastroju

Monika Ochnik
Monika Ochnik

Producenci dbają o nasz komfort w czasie kąpieli. Wprowadzają na rynek produkty zapewniające nam dobre samopoczucie. Do wyboru mamy funkcjonalne wanny, w których mogą wziąć kąpiel dwie osoby jednocześnie – z odpływem pośrodku. Są też takie o nietypowych wymiarach i coraz wymyślniejszych kształtach – oprócz tradycyjnych prostokątnych są wciąż nowe asymetryczne, narożne oraz okrągłe, które zmieszczą się nawet do najmniejszych łazienek.

Wanny są coraz częściej wyposażane w dodatkowe udogodnienia, takie jak zagłówki, siedziska czy poręcze ułatwiające wyjście z wanny – nieoceniony element dla osób starszych i mniej sprawnych ruchowo. Prawdziwym luksusem są wanny z systemem chromoterapii, czyli leczenia kolorami. Nie bez znaczenia są też baterie wannowe – możemy się zdecydować na ostatni krzyk mody, czyli baterie podłogowe, które razem z wanną wolno stojącą mogą stanowić interesujący wizualnie centralny punkt salonu kąpielowego.

W kształcie serca. Nietypowy kształt wanny przypominający serce i odpływ umieszczony z węższej strony umożliwiają wspólną kąpiel dwóch osób obok siebie. Wanna jest duża, wygodna – jej długość wynosi 196 cm, a szerokość w zależności od wersji od 113,5 do 139 cm. Ma 196 l pojemności i można ją dodatkowo wyposażyć w system chromoterapii, czyli kolorowe podświetlenie, oraz system hydromasażu, które umilą nam kąpiel. Wanna jest asymetryczna, dostępna w wersji lewo- i prawostronnej. Została pokryta warstwą poliuretanu, która zapewnia jej lepszą izolację akustyczną i termiczną, co wydłuży czas ciepłej kąpieli.
Ravak, wanna Love Story II, cena: od 3000 zł

fot. RAVAK

W artykule znajdziesz:

  • wanny o nietypowych wymiarach i kształtach, które zmieszczą się nawet do niewielkich łazienek
  • dodatkowe funkcje, które umilą nam kąpiel i zaspokoją potrzeby nawet bardzo wymagających klientów
zamkniety
Aby przeczytać cały artykuł, kup dostęp do Muratora ONLINE

Będziesz korzystać z całego Murator.pl, w tym archiwum, dodatków i wydań specjalnych

Wydanie: Nowości do łazienki Tekst Monika Ochnik
warto przeczytać
tematy z okładki
Panele fotowoltaiczne - rodzaje i zasada działania
Panele PV przetwarzają promieniowanie słoneczne w energię elektryczną - tak zwaną zieloną, bo powstającą ze źródła odnawialnego. Można ją wykorzystać...
DOM ENERGOOSZCZĘDNY
Cegły ceramiczne na nietynkowane mury i nawierzchnie
Bogata kolorystyka i wielość formatów sprawiają, że cegła doskonale wpisuje się w każdą architekturę. Poznajmy rodzaje wyrobów i ich parametry,...
CEGLANA ŚCIANA