Drzwi wewnętrzne
Ile trzeba zapłacić za drzwi do całego domu? Jak je wybierać, żeby nie zbankrutować? Na czym można zaoszczędzić?
Początkowo sprawa może się wydawać prosta. Pójdziemy do sklepu, obejrzymy kilkanaście modeli drzwi i na pewno któreś się nam spodobają. Wtedy po prostu je zamówimy.
Część z nas na pewno może sobie na to pozwolić, ale znajdą się i tacy, którzy zrezygnują z zakupu, gdy sprzedawca policzy, ile w sumie trzeba za te najpiękniejsze drzwi zapłacić. Niektórzy od razu zdecydują się na produkt z najniższej półki. My radzimy poszukać kompromisu – rozważyć rezygnację z jakiegoś elementu mającego duży wpływ na ostateczny koszt zamiast z jakości.
Żeby się przekonać, co i jak wpływa na cenę drzwi, przeprowadzimy symulację ich doboru. Całkowity koszt zakupu i montażu policzymy dla często spotykanej sytuacji – potrzebujemy drzwi do domu jednorodzinnego: czterech pokoi (jeden na parterze, trzy na poddaszu), trzech łazienek (jedna na parterze, dwie na poddaszu), garderoby i holu wejściowego. Jest to zatem ośmioro drzwi o szerokości 80 cm i jedne o szerokości 90 cm, wszystkie o standardowej wysokości 200 cm. W czworgu drzwiach – do łazienek i garderoby – są potrzebne otwory wentylacyjne.
W artykule znajdziesz:
- jak konstrukcja, sposób wykończenia i dodatkowe wyposażenie drzwi wewnętrznych wpływa na ich cenę
- dylematy do rozstrzygnięcia przy wyborze drzwi
- za co warto dopłacić, a co jest zbędnym wydatkiem w zależności od sytuacji
Będziesz korzystać z całego miesiecznik.murator.pl, w tym archiwum, dodatków i wydań specjalnych