Dom przyjazny dziecku
O obecności dzieci świadczą nie tylko porozrzucane zabawki, ale także rozwiązania, które dostosowują dom do potrzeb najmłodszych. Są dowodem, że cały dom może być dla nich otwarty.
Małe dzieci najchętniej przebywają tam, gdzie ich opiekunowie: w kuchni, pokoju dziennym. Nawet jeśli bawią się same. To wystarczający powód, by stworzyć najmłodszym warunki do zabawy również w pokoju dziennym, a nawet w kuchni. A także argument za tym, że pokoje dziecięce mogą być małe. Dzieci i tak będą spędzać w nich niewiele czasu. Ważniejsze jest to, by były zlokalizowane w sąsiedztwie sypialni rodziców.
Starsze dzieci, a już na pewno nastoletnie, chętnie zamykają się w swoich pokojach i niełatwo je z nich wyciągnąć. Co bardziej radykalni młodzi ludzie wieszają na drzwiach kartkę: wstęp wzbroniony. Zakaz dotyczy oczywiście dorosłych. Koledzy i koleżanki są mile widziani. Stąd pokoje nastolatków muszą być wielofunkcyjne niczym kawalerki, możliwie duże i usytuowane jak najbliżej wejścia do domu.
Własne miejsce gwarantuje dzieciom bezpieczeństwo, prywatność, możliwość eksperymentowania w sferze estetycznej (i popełniania błędów ...
W artykule znajdziesz:
- rozwiązania przyjazne dla dzieci w kuchni, pokoju dziennym, łazience
- pomysły jak urządzić pokój małego dziecka i nastolatka
- jak zapewnić dzieciom bezpieczeństwo w domu
- sposoby na meble
- czym wykończyć ściany i podłogi w pokoju dziecka
- jak wybrać biurko i krzesło dla ucznia
- przykładowe projekty aranżacji dziecięcych pokoi
Będziesz korzystać z całego miesiecznik.murator.pl, w tym archiwum, dodatków i wydań specjalnych