Podłogi

Deski trójwarstwowe

Anna Okołowska
Anna Okołowska

Jest to najbardziej zróżnicowana grupa materiałów na posadzkę drewnianą. Różnią się one nie tylko gatunkiem wierzchniej warstwy drewna, jego usłojeniem i kolorystyką, ale także sposobem jej zabezpieczenia. Najczęściej są zbudowane z trzech warstw drewna, czasem jedną z nich zastępuje materiał drewnopochodny.

Z pewnością są najbardziej interesującą propozycją dla osób, które ponad wszystko cenią możliwość wyboru z jak największego wachlarza możliwości. Tym razem mogą wybierać spośród kilkudziesięciu gatunków drewna, które jest lakierowane albo olejowane.

Producenci paneli, zdając sobie sprawę z tego, co jest ich głównym atutem, z roku na rok powiększają swoją ofertę. Można na przykład kupić drewniane elementy, których wierzchnie warstwy są specjalnie postarzane, a warstwy zabezpieczające pełnią dodatkowo funkcje ozdobne – przyciemniają, rozjaśniają lub zmieniają ton barwy drewna.

Inną zaletą paneli jest ich łatwy montaż. Można z nich układać nie tylko posadzki zespolone z podłożem ...

Deski trójwarstwowe

Podłogą z oryginalnej hikory (orzesznika) można się cieszyć, nie rujnując portfela, bo najdroższe drewno stanowi tylko jedną warstwę – licową. Na zdjęciu deski warstwowe czterostronnie fazowane, zabezpieczone olejem matowym

fot. KÄHRS (Kährs Hikora Ridge)
zamkniety
Aby przeczytać cały artykuł, kup dostęp do Muratora ONLINE

Będziesz korzystać z całego Murator.pl, w tym archiwum, dodatków i wydań specjalnych

Wydanie: Drewno w domu Tekst Anna Okołowska
warto przeczytać
tematy z okładki
Bezpieczna wentylacja w czasie epidemii i po niej
Do wszystkich miejsc, w których przebywają ludzie, trzeba dostarczać świeże powietrze, przynajmniej do oddychania. Dlatego systemy wentylacji mamy dzisiaj wszędzie...
REKUPERATOR