Inwestycja w dom

Koszty wstawienia okien dachowych

Radosław Murat
Radosław Murat

Okna połaciowe muszą zapewnić optymalne doświetlenie nowych pomieszczeń na poddaszu. Trzeba więc precyzyjnie ustalić ich liczbę i wymiary. O wycenę przeszkleń dachowych poprosiliśmy firmę Fakro.

W przypadku domu pana Tadeusza projektant przewidział dwa okna obrotowe o standardowych wymiarach 78 x 118 cm oraz jeden wyłaz dachowy o wymiarach 46 x 75 cm, który również poprawi nasłonecznienie poddasza. Niewielka powierzchnia dachu nie pozwala na umieszczenie dużo większej liczby przeszkleń. Przewidziany komplet można zatem uznać za optymalny i jednocześnie ekonomiczny. Postanowiono wycenić jego koszt, ale oprócz tego zaproponowano trzy dodatkowe warianty, różniące się liczbą, wymiarami i typami zastosowanych okien dachowych.

Wariant 2 – to propozycja dla wymagających. Zamiast okien obrotowych warto tu polecić okna uchylno-obrotowe, które zapewnią łatwe podejście do krawędzi otwartego okna, dzięki czemu zwiększy się przestrzeń użytkową pomieszczenia.

Wariant 3 – zakłada on zastosowanie nieco większych okien. Okna uchylno-obrotowe o wymiarach 78 x 140 cm zapewnią lepsze nasłonecznienie poddasza.

Wariant 4 – to zestawienie dość luksusowe, ale bardzo efektowne. Polecane zwłaszcza wtedy, gdy ...

Koszty wstawienia okien dachowych

Domek pana Tadeusza jest niewielki. Ma powierzchnię 60 m2. Nic dziwnego, że zapadła decyzja o adaptacji poddasza. Trzeba je nie tylko ocieplić, ale także wstawić okna połaciowe, bo póki co odrobina słońca wpada jedynie przez kilka mikroskopijnych okienek służących do wentylacji poddasza i przez parę ubytków w pokryciu

fot. z prywatnego archiwum

W artykule znajdziesz:

  • wycenę kosztu zakupu montażu okien dachowych Fakro w starym domu
zamkniety
Aby przeczytać cały artykuł, kup dostęp do Muratora ONLINE

Będziesz korzystać z całego Murator.pl, w tym archiwum, dodatków i wydań specjalnych

Wydanie: Murator 10/2016 Opracowanie Radosław Murat
warto przeczytać
tematy z okładki
Bezpieczna wentylacja w czasie epidemii i po niej
Do wszystkich miejsc, w których przebywają ludzie, trzeba dostarczać świeże powietrze, przynajmniej do oddychania. Dlatego systemy wentylacji mamy dzisiaj wszędzie...
REKUPERATOR