Inwestycja w dom

Koszty

Radosław Murat
Radosław Murat

Pora na test praktyczny. Nasz Czytelnik planuje ocieplenie swojego domu i ma już w głowie całą koncepcję. Sprawdźmy, jakie czekają go wydatki. O wycenę poprosiliśmy specjalistów z firmy Termo Organika.

Pan Jacek chce w tym roku wyremontować dom. To budynek z lat 60., wymurowany z cegły pełnej i niczym dotąd nieocieplony. Poddasze jest przebudowane (podniesione ścianki kolankowe, dodana duża lukarna), a na parterze mieszczą się cztery pokoje, kuchnia, łazienka, toaleta oraz spiżarnia. Remont ma w niedalekiej przyszłości objąć adaptację poddasza i zupełną reorganizację pomieszczeń parteru.

Niezbędnym elementem modernizacji domu jest ocieplenie ścian. Grubość płyt ze styropianu ma być tak dobrana, żeby izolacyjność przegród spełniła wymogi stawiane domom budowanym po 2021 r.

W dalszej kolejności pan Jacek zamierza wykonać pozostałe prace termomodernizacyjne, z wymianą instalacji grzewczej włącznie. Inwestor chce przeprowadzić wszystkie prace w sposób wręcz modelowy i osiągnąć możliwie najwyższy standard izolacyjności termicznej.

Koszty

Dom pana Jacka ma powierzchnię użytkową około 255 m2. Po odliczeniu okien i drzwi do ocieplenia jest powierzchnia ścian wynosząca około 250 m2

fot. z prywatnego archiwum

W artykule znajdziesz:

  • analizę kosztów ocieplenia domu jednorodzinnego będącego własnością jednego z czytelników
zamkniety
Aby przeczytać cały artykuł, kup dostęp do Muratora ONLINE

Będziesz korzystać z całego Murator.pl, w tym archiwum, dodatków i wydań specjalnych

Wydanie: Murator 8/2016 Tekst Radosław Murat
warto przeczytać
tematy z okładki
Co nowego w oknach drewnianych
Producenci okien stale udoskonalają swoje wyroby, aby sprostały zarówno wymaganiom technicznym - termoizolacyjności, bezpieczeństwu - jak i obowiązującym trendom. Współczesne...
OKNA