W naszym klimacie każdy budynek całoroczny musi być ogrzewany. Do wyboru jest wiele wariantów ogrzewania, dzięki czemu można dopasować taki system, który najbardziej nam odpowiada i jest możliwy do zrealizowania w naszym domu.
Od systemu grzewczego oczekujemy przede wszystkim zapewnienia komfortu cieplnego we wszystkich pomieszczeniach mieszkalnych i bezawaryjnego działania, ale też szybkiego reagowania na zmiany ustawień i dostosowywania się do aktualnych warunków pogodowych, tak aby ogrzewanie gwarantowało komfort, ale jednocześnie kosztowało jak najmniej.
Nie bez znaczenia są też względy estetyczne. We współczesnym domu nie chcemy widzieć ciągnących się przez wszystkie kondygnacje rur i mało estetycznych podłączeń do grzejników. Zależy nam, aby instalacja grzewcza – podobnie jak inne instalacje w domu – była jak najmniej widoczna.
Najlepiej już na etapie projektowania domu, podjąć najważniejsze decyzje odnośnie do niej i sporządzić projekt branżowy.
Do wyboru mamy różne rodzaje źródeł ciepła i systemów grzewczych z nimi współpracujących. Mówiąc o „instalacji grzewczej”, przede wszystkim mamy jednak na myśli centralne ogrzewanie, w którym czynnikiem grzewczym jest woda. Jest ono – przynajmniej na razie - najpopularniejsze w domach ...
W artykule znajdziesz:
- zasady doboru instalacji grzewczej
- informacje o dostępnych materiałach i sposobach rozprowadzenia intalacji
- cechy grzejników i metody ich doboru
- sposoby zabezpieczenia instalacji
- zasady sterowania instalacją grzewczą
Będziesz korzystać z całego miesiecznik.murator.pl, w tym archiwum, dodatków i wydań specjalnych