Porozmawiajmy o alarmie
14 pytań do instalatora
Jakie elementy musi zawierać, bez których może się obejść? Kiedy jest skuteczny, a kiedy robi tylko dobre wrażenie? Czy można go dobrze zrobić samodzielnie?
Jest wiele możliwych sposobów zabezpieczenia domu i mienia, ale żaden nie daje stuprocentowej pewności. Do złamania jest każde zabezpieczenie – gdyby było inaczej, nie ginęłyby z muzeów dzieła sztuki ani pieniądze z bankowych sejfów.
System alarmowy jest powszechnie uznawany za jedną z najlepszych metod ochrony domu przed włamaniem. Jako jedyny od razu informuje o wtargnięciu lub nawet tylko próbie wtargnięcia intruza do domu albo na teren posesji. Powinien jednak mieć wsparcie w postaci zabezpieczeń mechanicznych, na przykład antywłamaniowych okien i drzwi.
Dzięki możliwości zestawiania różnego rodzaju urządzeń, łączenia ich i konfigurowania ich pracy system alarmowy może być wykorzystywany także do sygnalizowania innych niepożądanych zdarzeń, takich jak pożar czy zalanie, a nawet stać się podstawą inteligentnego zarządzania domem.
Taka tematyka interesuje wielu inwestorów. Poprosiliśmy więc fachowca o kilka cennych uwag.
W artykule znajdziesz:
- Odpowiedzi instalatora systemów alarmowych na wybrane pytania dotyczące sposobu działania oraz możliwości i ograniczeń systemów alarmowych
Będziesz korzystać z całego miesiecznik.murator.pl, w tym archiwum, dodatków i wydań specjalnych