Ogrzewanie płaszczyznowe
Nie wpływa na estetykę wnętrz, jest komfortowe i tańsze w eksploatacji od grzejnikowego. Może z nim współpracować albo być jedynym systemem grzewczym w domu. W wersji elektrycznej doskonale się sprawdza jako ogrzewanie uzupełniające. To tylko główne zalety ogrzewania płaszczyznowego. Ich pełna lista jest znacznie dłuższa.
Wspólną cechą wszystkich instalacji ogrzewania płaszczyznowego jest brak widocznych w pomieszczeniach elementów grzejnych. Dzięki ukryciu ich w podłodze albo pod tynkiem zyskują estetyka wnętrz i możliwości ich aranżacji.
Korzystny rozkład temperatury (zwłaszcza w ogrzewaniu podłogowym) i przekazywanie ciepła wyłącznie przez promieniowanie sprawiają, że ogrzewaniu nie towarzyszy intensywne unoszenie się kurzu, a powietrze jest mniej wysuszone niż w instalacjach z tradycyjnymi grzejnikami. Promieniowanie ogrzewa ściany i sprzęty w pomieszczeniu, więc ciepło trafia do miejsc przebywania ludzi wprost, a nie za pośrednictwem ogrzanego powietrza. To pozwala obniżyć temperaturę we wnętrzach o 1-2°C bez konsekwencji dla komfortu cieplnego użytkowników i z korzyścią dla kosztów eksploatacji, które można dzięki temu zmniejszyć nawet o kilkanaście procent.
Wodne instalacje płaszczyznowe doskonale współpracują z niskotemperaturowymi, ekologicznymi źródłami ciepła (na przykład pompą ciepła) oraz z wysokosprawnymi kotłami kondensacyjnymi, a elektryczne - z ekologiczną ...
Będziesz korzystać z całego miesiecznik.murator.pl, w tym archiwum, dodatków i wydań specjalnych