Ogrzewanie, które nic nie kosztuje?

Instalacja z pompą ciepła i panelami fotowoltaicznymi

Piotr Grabowski
Piotr Grabowski

Połączenie zasilanej energią elektryczną pompy ciepła i wytwarzających tę energię paneli PV to bardzo dobre rozwiązanie. Ale czy pozwala całkiem zapomnieć o rachunkach za ogrzewanie?

Ogrzewanie, które nic nie kosztuje.jpeg
Połączenie powietrznej pompy ciepła i paneli fotowoltaicznych to szansa na bezobsługowe i bezkosztowe ogrzewanie fot. Piotr Grabowski

Rosnąca popularność odnawialnych źródeł ciepła to nie tylko kwestia mody i sposób uzyskania wymaganej, niskiej wartości wskaźnika EP dla nowo wznoszonych domów, ale coraz częściej świadomość realnych korzyści, jakie wynikają z ich użytkowania.

Przybywa instalacji z kolektorami, pompami ciepła i panelami fotowoltaicznymi, mimo że na etapie inwestycji są one stale jeszcze wyraźnie droższe od takich z tradycyjnymi źródłami ciepła.

W artykule znajdziesz:

  • Prezentację domu wyposażonego w powietrzną pompę ciepła i panele fotowoltaiczne 
zamkniety
Aby przeczytać cały artykuł, kup dostęp do Muratora ONLINE

Będziesz korzystać z całego Murator.pl, w tym archiwum, dodatków i wydań specjalnych

Wydanie: Murator 10/2019 Tekst Piotr Grabowski, Fundacja Energii Alternatywnej
warto przeczytać
tematy z okładki
Optymalne ocieplenie
Czy warto ocieplić ściany grubszą warstwą izolacji niż przewidziana w projekcie domu? Sprawdzamy, czy w każdej sytuacji się to opłaca.
IZOLACJA TERMICZNA
Jak urządzić nieduży salon
Wprawdzie niewielki salon skazuje nas na pewne ograniczenia, ale może też mieć niepodważalne zalety. Przede wszystkim jest przytulny, a to...
ARANŻACJA SALONU