Ogrzewanie elektryczne

Piotr Laskowski
Piotr Laskowski

Żeby mieć podgrzewaną podłogę, nie potrzeba kotłowni ani instalacji centralnego ogrzewania. Wystarczą elektryczne kable, maty bądź folie grzejne.

Nie zawsze warto inwestować w kosztowną instalację centralnego ogrzewania wodnego. Zwłaszcza w domach o niewielkim zapotrzebowaniu na ciepło lepszym wyborem może być ogrzewanie elektryczne. Przy odrobinie wysiłku włożonego w optymalizację sterowania jego eksploatacja nie jest bardzo droga, a jeśli nawet kosztuje więcej niż w przypadku ogrzewania gazowego, to rekompensatą za to jest niższy koszt inwestycji.

Elektryczne ogrzewanie podłogowe może być jedynym źródłem ciepła, ale często stosuje się je jako komfortowy dodatek do innego systemu grzewczego z grzejnikami ściennymi – do podgrzewania posadzek w wybranych miejscach. Jest łatwe do zainstalowania nawet w starym domu, w którym wcześniej nie było przewidziane.

Ogrzewanie elektryczne

Zalety ogrzewania elektrycznego to niski koszt inwestycji, łatwy i szybki montaż oraz brak ryzyka zalania wodą w przypadku awarii

fot. Andrzej T. Papliński

W artykule znajdziesz:

  • podpowiedzi, kiedy i gdzie warto stosować elektryczne ogrzewanie podłogowe
  • informacje, z jakich elementów można wykonać taką instalację
  • wyjaśnienie, jak się to robi
zamkniety
Aby przeczytać cały artykuł, kup dostęp do Muratora ONLINE

Będziesz korzystać z całego Murator.pl, w tym archiwum, dodatków i wydań specjalnych

Wydanie: Ogrzewanie podłogowe Tekst Piotr Laskowski
warto przeczytać
tematy z okładki
Co nowego w oknach drewnianych
Producenci okien stale udoskonalają swoje wyroby, aby sprostały zarówno wymaganiom technicznym - termoizolacyjności, bezpieczeństwu - jak i obowiązującym trendom. Współczesne...
OKNA