Warsztaty Muratora

Montaż toalety myjącej Mera

Piotr Laskowski
Piotr Laskowski

Ta toaleta nie jest zwykłą miską ustępową i dlatego oprócz połączenia z odpływem kanalizacyjnym i doprowadzenia wody do spłukiwania wymaga też zasilania prądem elektrycznym. A to dlatego, że może być wyposażona w automatyczne otwieranie i zamykanie pokrywy, podgrzewaną deskę, wyciąg zapachów, podświetlenie i – co najważniejsze – ma wysuwaną dyszę delikatnie myjącą ciepłą wodą ciało użytkownika, gdy czujniki toalety wykryją jego obecność...

Montaż toalety AquaClean Mera jest bardzo prosty i możemy go przeprowadzić samodzielnie, posługując się prostymi narzędziami. W komplecie otrzymujemy wszystkie elementy potrzebne do zawieszenia urządzenia na dowolnym stelażu instalacyjnym. Stelaże Geberit mają peszel umożliwiający zamontowanie toalety myjącej nawet wiele lat po wykończeniu łazienki, na wypadek gdybyśmy chcieli wymienić na nią zwykłą miskę ustępową.

Toaletę instalujemy, gdy jest już zamontowany stelaż, doprowadzony w jego okolicę prąd i gotowa okładzina ścienna. Zaczynamy od przymocowania do przewodu elektrycznego specjalnej hermetycznej wtyczki dostarczonej z toaletą.

W artykule znajdziesz:

  • pomysł na komfortową i efektowną toaletę
  • informacje o dodatkowych możliwościach nowoczesnych misek ustępowych
  • zdjęcia dokładnie pokazujące jak się instaluje toaletę myjącą
zamkniety
Aby przeczytać cały artykuł, kup dostęp do Muratora ONLINE

Będziesz korzystać z całego Murator.pl, w tym archiwum, dodatków i wydań specjalnych

Wydanie: Murator 10/2015 Tekst Piotr Laskowski
Zdjęcia
Geberit
warto przeczytać